PL | Gakpo opent rekening voor Liverpool in stadsderby tegen Everton, Van Dijk terug in wedstrijdselectie
DoorMenno Waebeke
Gepubliceerd 14/02/2023 om 09:57 GMT+1
Cody Gakpo heeft maandagavond in de Premier League zijn eerste doelpunt voor Liverpool gemaakt. De aanvaller was verantwoordelijk voor de tweede goal in de 2-0-overwinning op stadsgenoot Everton. Virgil van Dijk keerde voor het eerst sinds zijn hamstringblessure terug in de wedstrijdselectie, maar bleef negentig minuten op de bank.
Cody Gakpo heeft eindelijk zijn eerste treffer voor Liverpool te pakken.
Foto: Getty Images
Gakpo kwam in de winterstop voor ruim 40 miljoen euro over van PSV en was - mede door blessures van Roberto Firminio, Diego Jota en Luis DÃaz - direct een vaste basisspeler bij Liverpool. De Nederlander betaalde dat vertrouwen vooralsnog niet terug met goals, maar daar kwam tijdens de Merseyside-derby tegen Everton verandering in.
De veertienvoudig Oranje-international was in de tweede helft alert op een strakke voorzet van Trent Alexander-Arnold en kon vrij gemakkelijk de 2-0 in open doel tikken. Net voor rust had Mohammed Salah 'The Reds' al op voorsprong geschoten na een pijlsnelle counter uit een hoekschop van Everton.
Nog geen rentree Van Dijk
Liverpool kwam na de 2-0 van Gakpo nauwelijks meer in de problemen en speelde de wedstrijd rustig uit. Virgil van Dijk keerde na ruim een maand weer terug in de wedstrijdselectie. De centrale verdediger is hersteld van een hamstringblessure, die hij opliep in het competitieduel met Brentford, maar bleef de hele wedstrijd op de bank zitten. Jota en Firminio keerden wel terug op het veld na blessures.
Na afloop toonde Gakpo zich dolgelukkig met zijn eerste doelpunt. "Ik ben enorm opgelucht. Het was belangrijk voor mij, persoonlijk en voor het team. Iedereen weet dat we in een moeilijke fase zaten, daar moeten we uitkomen, dan is het fijn om zelf te scoren. In de derby tegen Everton is dat nog extra belangrijk", vertelde hij aan Viaplay.
De negentienvoudig Premier League-winnaar kent inderdaad een teleurstellend seizoen. Liverpool staat na 21 wedstrijden slechts op een negende plaats, op 19 punten van koploper Arsenal en 9 punten van de felbegeerde Champions League-plekken.
Stand Premier League
1. Arsenal 21-51 (+28)2. Manchester City 22-48 (+34)3. Manchester United 23-46 (+10)4. Newcastle United 22-41 (+22)5. Tottenham Hotspur 23-39 (+7)
9. Liverpool 21-32 (+8)
Waar volg je het sportnieuws?
Al het laatste sportnieuws van voetbal tot wielrennen en van snooker tot biatlon volg je hier bij Eurosport.
Gerelateerde onderwerpen
Advertentie
Advertentie