Atletiek | Sifan Hassan als eerste Nederlandse gekroond tot beste atlete van de wereld

Volg Eurosport op Google

Sifan Hassen is winnares geworden van een wel heel bijzondere prijs. De olympisch kampioene marathon van Paris 2024 is namelijk verkozen tot beste atlete van de wereld 2024. Tijdens een gala van World Atheltics in Monaco werd de prestigieuze prijs aan haar uitgereikt.

Paris 2024 | Sifan Hassan wint de olympische marathon - Na twee keer brons nu goud

Video credit: Eurosport

Hassan heeft een ongekend jaar achter de rug. Tijdens de Olympische Spelen in Parijs durfde ze het aan om zowel de baanafstanden 5.000 als 10.000 meter plus de marathon te combineren.
In het Stade de France wist de 31-jarige Hassan een bronzen medaille te behalen op zowel de 5000 als de 10.000 meter. En op de marathon pakte ze op onvoorstelbare wijze olympisch goud door in een ultieme uitspurt de Ethiopische Tigist Assefa te verslaan.
picture

Paris 2024 | Sifan Hassan gehuldigd - ontvangt gouden marathonmedaille in Stade de France

Video credit: Eurosport

Sifan Hassan in de race voor nog meer prijzen

Ruth Chepngetich was ook genomineerd voor de prijs. De winnares van de marathon van Chicago wist daar een wereldrecord te klokken van 2 uur 9 minuten en 56 seconden.
Maar de titel ging dus uiteindelijk naar de Nederlandse. Hassan won daarnaast ook de 'out of stadium' prijs. Hassan is ook in de race om Sportvrouw van het Jaar te worden.
picture

Paris 2024 | "Marathon Olympic Champion" - Sifan Hassan schreeuwt het uit na de finish

Video credit: Eurosport

Waar volg je het sportnieuws?

Al het laatste sportnieuws van voetbal tot veldrijden en van snooker tot biatlon volg je hier bij Eurosport en HBO Max.
Meer dan 2 miljoen sportfans gebruiken inmiddels de app!
Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, resultaten en live sport
Download
Deel dit artikel
Advertentie
Advertentie