WK atletiek | “Gelukkig zijn de Olympische Spelen volgend jaar pas” - Sifan Hassan na valpartij

Sifan Hassan heeft redelijk luchtig gereageerd op haar valpartij tijdens de bizarre climax van de 10.000 meter op het WK atletiek. De Nederlandse verloor haar evenwicht, waardoor een medaillekans in rook opging. “Dit is niet het einde van de wereld, maar een leermoment”, aldus Hassan voor de camera van Eurosport.

Athletics WCH Budapest - 10 000M Women - Interview of Sifan Hassan after the race

Video credit: Eurosport

Hassan was op de laatste rechte strook van de 10.000 meter in Boedapest in een felle strijd verwikkeld met Gudaf Tsegay. Het leek alsof Tsegay meer snelheid had, waardoor Hassan trucs probeerde uit te halen om op kop te blijven. Ze liep niet in een rechte lijn, maar zigzagde een beetje.
Dit om een inhaalactie te voorkomen. Tevergeefs. Direct viel al op dat het niet leek alsof Hassan haar rivale iets kwalijk nam, want er volgde een omhelzing. “Het is moeilijk om te blijven lachen, want dit is zwaar, maar dit is sport. Zoiets kan gebeuren”, aldus Hassan in een eerste reactie.
picture

WK atletiek | Bekijk herhaling van valpartij Sifan Hassan - te druk bezig met Gudaf Tsegay

Video credit: Eurosport

Leermoment

“Dit is niet het einde van de wereld, maar een leermoment. Ik heb al goud op het WK, ik heb ook gouden medailles gewonnen op de Olympische Spelen en laatst nog de London marathon. De Zomerspelen zijn volgend jaar pas. Alhamdulillah”, vervolgt Hassan.
De Arabische term ‘Alhamdulillah’ laat zich het beste vertalen als ‘godzijdank’. Hassan ging op dit WK atletiek voor de triple, maar dat gaat in Hongarije helaas niet meer lukken. “Ik voelde me heel sterk en ging ervoor. Ik werd geduwd door de Ethiopische, toch? Zo voelde het althans. Hopelijk ben ik niet gek. Ik moet de beelden nog bekijken.”
Voor Hassan resteren tijdens dit WK nog de 1500 en 5000 meter. “Ik heb heel veel plezier in het proberen van allerlei combinaties. Ik ben dankbaar dat ik dit kan doen en wil nog wat laten zien. Hopelijk is mijn knie in orde, maar dat zal wel.”
picture

WK atletiek | Sifan Hassan komt ten val tijdens slotfase 10.000 meter - zilveren medaille verspeeld

Video credit: Eurosport

WAAR KIJK JE?

Het WK atletiek in Boedapest vindt plaats van zaterdag 19 augustus tot en met zondag 27 augustus. Je kunt dit evenement live volgen op Eurosport of stream reclamevrij via discovery+.
Meer dan 3 miljoen sportfans gebruiken inmiddels de app!
Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, resultaten en live sport
Download
Deel dit artikel
Advertentie
Advertentie