Goud voor Nederlandse teamsprintsters in Heusden-Zolder, mannenploeg pakt zilver op EK Baanwielrennen
DoorYorrith Haan
Geupdate 12/02/2025 om 21:05 GMT+1
De Nederlandse baansprinters zijn sterk begonnen aan het EK baanwielrennen in Heusden-Zolder. De vrouwenploeg veroverde woensdagavond de Europese titel op de teamsprint, terwijl de mannenploeg in een nieuwe samenstelling genoegen moest nemen met zilver.
Cycling - UEC Track Elite ECH - Heusden-Zolder - Women's Team Sprint - Team Netherlands wins Gold
Foto: Eurosport
In de finale waren Kimberly Kalee, Hetty van der Wouw en Steffie van der Peet te sterk voor Groot-Brittannië. Na een snelle start van Kalee wist Van der Wouw een kleine achterstand om te buigen in een voorsprong, waarna Van der Peet het overtuigend afmaakte. Met een tijd van 46,322 seconden waren de Nederlandse vrouwen ruim sneller dan de Britten (46,929).
Voor de Nederlandse ploeg is het een mooie revanche op de WK van vorig jaar, waar ze nog het goud aan Groot-Brittannië moesten laten. Op dit EK traden de Britten echter aan met een compleet andere ploeg, bestaande uit Rhianna Parris-Smith, Lauren Bell en Rhian Edmunds. Duitsland veroverde het brons.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/02/12/4097133-83080313-2560-1440.jpg)
Gouden baanwielrensters krijgen gouden plak uitgereikt - Nederlands team glundert van oor tot oor
Video credit: Eurosport
Nieuwe samenstelling bij de mannen
Bij de mannenploeg temperden de verwachtingen vooraf, omdat vaste krachten Roy van den Berg en Jeffrey Hoogland ontbraken. Zij richten zich volledig op de WK later dit jaar in Santiago, Chili. Daardoor trad Nederland aan met een vernieuwde opstelling, waarin Loris Leneman en Tijmen van Loon de ploeg vormden samen met sprintkopman Harrie Lavreysen.
Leneman bracht Lavreysen sterk op gang, waarna de wereldkampioen zijn beulswerk deed, maar Nederland kon niet op tegen het ijzersterke Franse team. Van Loon kwam uiteindelijk na 43,253 seconden over de finish, ruim achter de Fransen, die met 42,609 seconden hun eerste Europese titel sinds 2017 pakten.
Voor Nederland betekent het een einde aan een lange dominantie op dit onderdeel. Sinds 2018 was de Europese titel meerdere malen in Nederlandse handen, maar deze keer moest de ploeg genoegen nemen met zilver. Dat is echter gezien de nieuwe samenstelling geen teleurstellend resultaat.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/02/12/4097129-83080233-2560-1440.jpg)
Harrie Lavreysen met nieuwe ploeggenoten naar zilver op teamsprint tijdens EK Baanwielrennen
Video credit: Eurosport
WAAR KIJK JE?
De Europese Kampioenschappen baanwielrennen in Heusden-Zolder zijn van 12 tot en met 16 februari volledig te zien bij Eurosport. Kijk je liever reclamevrij? Stream dan via HBO Max.
Gerelateerde onderwerpen
Advertentie
Advertentie