De Decker woest na mislopen Premier League – “Deze beslissing is schandalig”
DoorMenno Waebeke
Geupdate 08/01/2025 om 12:25 GMT+1
Mike De Decker heeft geen begrip voor de line-up van de Premier League. De 29-jarige Belg won dit jaar de World Grand Prix, maar werd door dartsbond PDC niet opgenomen in de achtkoppige selectie voor het toernooi. “Ik voelde vooral ongeloof.”
Mike De Decker.
Foto: Getty Images
In de historie was het winnen van de World Grand Prix vaak een garantie om mee te kunnen doen aan de Premier League, maar de PDC besloot anders. "Er heerste vooral ongeloof na de bekendmaking. Het is zuur en ik kan er niets meer aan veranderen", vertelde De Decker aan Het Nieuwsblad.
"De PDC beslist, maar ik vind hun beslissing echt schandalig. De uitleg was simpelweg niet eerlijk. Ik heb goede resultaten behaald, alleen op het WK liep het niet lekker. Ik voel me er klaar voor. Ik heb bewezen dat ik mee kan met de wereldtop."
Tijdens dat desbetreffende WK werd een hoop verwacht van De Decker, maar in zijn eerste partij ging het direct mis. Tegen de Engelsman Luke Woodhouse verloor hij met 1-3. Woodhouse bereikte later nog de achtste finale in Londen.
Uitleg PDC
DE CEO van de PDC, Matt Porter, legde het besluit uit bij Sky Sports. "Mike is een uitzonderlijk talent en we gaan hem zeker nog terug zien in de Premier League. We hadden alleen het gevoel dat hij er dit jaar nog niet klaar voor is."
Line-Up Premier League
- Luke Littler
- Luke Humphries
- Michael van Gerwen
- Rob Cross
- Stephen Bunting
- Gerwyn Price
- Chris Dobey
- Nathan Aspinall
Waar volg je het sportnieuws?
Al het laatste sportnieuws van voetbal tot veldrijden en van snooker tot biatlon volg je hier bij Eurosport en HBO Max.
Gerelateerde onderwerpen
Advertentie
Advertentie