Hamilton na weer een nieuwe tegenvaller in Brazilië - "Ik leef al een tijdje in een nachtmerrie"
DoorMaurits ten Kate
Gepubliceerd 10/11/2025 om 12:20 GMT+1
Lewis Hamilton beleefde in Brazilië opnieuw een pijnlijk hoofdstuk van zijn eerste seizoen bij Ferrari. De zevenvoudig wereldkampioen viel halverwege de race uit na schade aan de vloer en sprak daarna over een nachtmerrie die al een tijdje duurt. Hamilton heeft nog steeds podiumplek gereden en staat in het klassement ver achter teamgenoot Charles Leclerc.
Formula 1 : Lewis Hamilton is ready for the new season with Ferrari
Video credit: Eurosport
Hamiltons weekend op Interlagos begon al moeizaam met een zevende plaats in de sprintrace en een teleurstellende uitschakeling in Q2 van de kwalificatie. In de openingsronde van de race liep het vervolgens helemaal mis. Eerst raakte hij Carlos Sainz in de eerste bocht, daarna botste hij op het rechte stuk tegen de achterkant van Franco Colapinto. De schade aan zijn Ferrari was te groot om door te rijden.
Na 37 ronden parkeerde Hamilton zijn wagen in de pits. De Brit kreeg bovendien een tijdstraf van vijf seconden voor de aanrijding met Colapinto, al had dat geen invloed meer op het resultaat. Omdat teamgenoot Charles Leclerc ook uitviel, bleef Ferrari opnieuw puntloos achter.
Het is tekenend voor Hamiltons eerste maanden bij de Italiaanse renstal: een zesde plaats in het kampioenschap, 66 punten achter Leclerc en nog geen enkel podium. "Het is een nachtmerrie," zei hij kort na de race tegen Sky Sports. "Ik leef er al een tijdje in. De droom om voor dit geweldige team te rijden, is voorlopig een nachtmerrie geworden."
Blijven geloven
In het interview, dat nauwelijks een halve minuut duurde, klonk Hamilton uitgeblust, maar niet verslagen. "De ups en downs zijn zwaar," zei hij. "Morgen sta ik weer op. Ik blijf trainen en werken met het team. Ik wilde hier graag punten scoren voor ze, dus ik kom zo sterk mogelijk terug in de volgende race."
Ondanks de ellende benadrukte hij dat er ook lichtpuntjes zijn. "Het zou niet eerlijk zijn om te zeggen dat er helemaal niets positiefs is. Als je kijkt naar Charles’ kwalificatie, zie je dat er wel degelijk snelheid in de auto zit. We moeten gewoon door deze moeilijke fase heen."
"Ik geloof dat deze moeilijke periodes leiden naar iets buitengewoons. Ik geloof nog steeds in dit team en in wat we samen kunnen bereiken. Ik blijf alles geven", aldus de zevenvoudig wereldkampioen.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2024/12/11/4071371-82565073-2560-1440.jpg)
'We exceeded expectations' - Lewis Hamilton reflects on Mercedes Formula 1 life during farewell tour
Video credit: SNTV
Waar volg je het sportnieuws?
Al het laatste sportnieuws van voetbal tot veldrijden en van snooker tot biatlon volg je hier bij Eurosport en HBO Max.
Gerelateerde onderwerpen
Advertentie
Advertentie