Handbal | Polman, Dulfer en Van der Heijden niet geselecteerd voor EK - boze reactie Malestein
DoorTobias Kappelle
Geupdate 05/11/2024 om 17:07 GMT+1
Handbalbondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het EK later deze maand bekendgemaakt. De spelersgroep is verrassend te noemen. De recent aangestelde Signell passeert ervaren vrouwen als Estavana Polman en Laura van der Heijden en Kelly Dulfer is er ook niet bij. In plaats daarvan kiest Signell voor de jeugd.
Paris 2024 | Nederlandse handbalvrouwen plaatsen zich vroegtijdig voor kwartfinales
Video credit: Eurosport
Het EK begint later deze maand en wordt gehouden in Oostenrijk, Zwitserland en Hongarije. Met het passeren van Polman, Van der Heijden gaan er honderden interlands verloren en de nodige prijzen verloren. Kelly Dulfer gaf zelf aan niet fit genoeg te zijn om te spelen.
Signell gaf aan dat het nu tijd is om jonge speelsters de kans te geven zich te bewijzen. Dit betekent echter niet dat er in de toekomst geen plek meer is voor oudere speelsters als Polman en Van der Heijden.
Dit vertaalt zich in veel nieuwe speelsters die voor het eerst in de selectie opgenomen worden. Onder meer Judith van der Helm, Alieke van Maurik en Bianca Schanssema, allen negentien jaar oud, doen mee dit EK.
Nederland is op het EK ingedeeld in een poule met IJsland, Duitsland en Oekraïne.
Boze reactie Malestein
Angela Malestein heeft verbolgen gereageerd op het besluit om Polman en Van der Heijden thuis te laten. In de Telegraaf deed de hoekspeelster haar beklag.
Volgens Malestein moet kwaliteit altijd voor leeftijd gaan en is dat in dit geval niet gebeurd. Volgens Malestein lieten de verloren wedstrijden tijdens de oefenperiode al zien dat de jonge speelsters nog niet klaar zijn voor het hoogste niveau.
Waar volg je het sportnieuws?
Gerelateerde onderwerpen
Advertentie
Advertentie