Paris 2024 | Vorsselman en Konijn eerste Nederlandse sprintteam op Spelen sinds 1992

Kanovaarders Ruth Vorsselman en Selma Konijn hebben zich na een fraaie inhaalrace geplaatst voor de Olympische Spelen van Parijs. Op het kwalificatietoernooi in Hongarije won het duo verrassend de 500 meter, waardoor er voor het eerst sinds de Spelen van 1992 in Barcelona een Nederlands sprintteam actief is bij het olympisch kanovaren.

Konijn en Vorsselman (TeamNL)

Foto: Twitter

Het kwalificatietoernooi vond plaats in Szeged, de derde stad van Hongarije. Alleen voor de winnaar was er een olympisch ticket gereserveerd en dus waren de verwachtingen vooraf niet al te hoog gespannen.
Dit veranderde in eerste instantie niet toen vooral het Russische duo sneller van start ging dan Vorsselman en Konijn. Het Nederlandse duo had de race echter goed ingedeeld en sloeg in het laatste gedeelte van de wedstrijd toe.
Zo verzekerden de twee sprintsters zich van een reis naar Parijs deze zomer.

WAAR KIJK JE?

Eurosport en HBO Max zenden tijdens de Olympische Spelen van Paris 2024 de strijd om goud, zilver en brons live uit. Net als in Tokio en Peking brengen we je met een groot team van experts en commentatoren alle wedstrijden in Parijs live met alle emoties, reacties, analyses en achtergronden. Volg je ons nieuwe kanaal op Whatsapp al?
Meer dan 3 miljoen sportfans gebruiken inmiddels de app!
Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, resultaten en live sport
Download
Deel dit artikel
Advertentie
Advertentie