Eurosport
Nederlandse 5000 meter-mannen stellen olympische tickets nipt veilig - "Het was gewoon slecht"
Door
Geupdate 14/12/2025 om 11:17 GMT+1
De prestaties van de Nederlandse mannen op de 5000 meter waren zaterdag in Hamar misschien wel het belangrijkste met het oog op de Olympische Spelen volgend jaar. Nederland moest met drie man bij de eerste vijftien eindigen om het maximale aantal van negen tickets te behouden. Daar slaagde het nipt in.
bergsma
Foto: Getty Images
Om Beau Snellink was het te doen, omdat Jorrit Bergsma en Chris Huizinga in de afgelopen weken al een goede uitgangspositie had verschaft. Snellink moest het in de tweede rit opnemen tegen Fridtjof Petzold, maar kon hem niet verslaan. Daarna werd het zenuwslopend spannend in Hamar. Uiteindelijk wist Snellink dan toch veertiende te worden, om zo het ticket te behouden.
"Je speelt vooraf wel met die olympische eisen", vertelt Snellink na afloop bij de NOS. "Je wilt gewoon goed rijden en je rit winnen - beiden lukten niet vandaag. Het was gewoon heel slecht. Ik dacht eigenlijk dat ik na Salt Lake City en Calgary weer een beetje lekker begon te schaatsen."
"Ik ben gewoon technisch aan het tobben, ik zou willen zeggen dat het anders was. Nu word ik veertiende van de vijftien. Dan pak ik de plek wel, maar het is jammer dat het zo spannend moet worden. Vorig jaar reed ik continu podium, dat is nu ver weg. Het is een geluk bij een ongeluk dat ik die plek nu pak, want het is al sinds het NK heel slecht."
Nederland krijgt zondag definitief uitsluitsel over de olympische tickets. Nederland moet zowel bij de mannen als de vrouwen in de top-6 van het algemeen klassement rijden op de ploegenachtervolging. Bij de vrouwen staat Nederland nu derde, bij de mannen vijfde.
Waar kijk je?
Alle wintersporten van biatlon tot alpineskiën kijk je natuurlijk ook dit jaar live bij Eurosport en HBO Max.
Gerelateerde onderwerpen
Advertentie
Advertentie