Nederland met volle ploeg naar Milaan – tien shorttrackers veilig voor Olympische Spelen 2026
DoorYannick Kremers
Gepubliceerd 11/12/2025 om 12:47 GMT+1
De Dutch Lions mogen in Milaan met tien shorttrackers uitkomen op de Olympische Spelen. Nederland heeft zich verzekerd van vijf vrouwen en vijf mannen, waardoor TeamNL op bijna alle individuele afstanden drie startplaatsen heeft. Na de laatste World Tour-wedstrijd in Dordrecht wist de KNSB alle tien startbewijzen binnen te halen. De ISU heeft dit inmiddels officieel bevestigd.
Goud op de 500 meter - Xandra Velzeboer slaat in Gdansk opnieuw toe, DSQ voor zus Michelle
Video credit: Eurosport
Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond (ISU) bevestigd.
Na de laatste wedstrijd uit de World Tour had de KNSB de tien startbewijzen vrijwel zeker binnen; alleen de officiële bevestiging moest nog komen. Per land kunnen maximaal vijf mannen en vijf vrouwen zich kwalificeren voor het shorttrack op de Olympische Spelen.
Dankzij de plekken die door de Nederlandse shorttrackers zijn gehaald, mogen de vrouwen op de 500, 1000 en 1500 meter elk met drie rijdsters starten. Bij de mannen zijn er op de 500 en 1500 meter drie startbewijzen, terwijl op de 1000 meter twee rijders mogen uitkomen.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/11/22/image-7259e014-4e1f-4012-b107-fdb1378755a0-85-2560-1440.jpeg)
Nederlandse vrouwen gaan van eerste tot laatste meter aan de leiding in relay en winnen in Gdansk
Video credit: Eurosport
Bondscoach Kerstholt kiest rijders begin januari
Dankzij het maximale aantal van vijf shorttrackers per geslacht kan Nederland bovendien op alle relays een volledige ploeg opstellen en beschikken over een reserve.
Welke rijders bondscoach Niels Kerstholt daadwerkelijk namens de Dutch Lions naar Milaan laat afreizen, wordt begin januari bekend.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/11/29/image-0eb5aa4a-fc4b-4f33-982d-e74eec77a912-85-2560-1440.jpeg)
Goud op Relay voor Nederlandse vrouwen in Dordrecht - Ook teleurstelling voor Xandra Velzeboer
Video credit: Eurosport
Waar kijk je?
Alle wintersporten van biatlon tot alpineskiën kijk je natuurlijk ook dit jaar live bij Eurosport en HBO Max.
Gerelateerde onderwerpen
Advertentie
Advertentie