Ronnie O’Sullivan waarschijnlijk niet in actie op de Masters – GOAT en achtvoudig winnaar laat kroonjuweel schieten
DoorKevin Van Nunen
Gepubliceerd 02/10/2025 om 11:46 GMT+2
De naam van Ronnie O’Sullivan verschijnt naar alle waarschijnlijkheid niet op de deelnemerslijst van The Masters. De Masters behoort tot de kroonjuwelen binnen snooker, maar de komende editie vindt waarschijnlijk plaats zonder O’Sullivan. De zevenvoudig wereldkampioen is van plan om minder toernooien te spelen en heeft ook gewoon andere doelen.
Ronnie O’Sullivan maakt 147 maximum break - The Rocket speelt na zeven jaar eindelijk perfect frame
Video credit: Eurosport
O’Sullivan beleefde vorig jaar een zeer teleurstellend seizoen, waarin hij flink in de knoop raakte met zichzelf. Gelukkig verloopt de start van 2025/2026 een stuk positiever, met onder meer een finaleplaats tijdens de Saudi Arabia Snooker Masters.
De zevenvoudig wereldkampioen pakt nog niet echt door, maar probeert fris te blijven voor wat komen gaat. The Masters hoort daar echter niet bij. "Ik laat de Masters waarschijnlijk schieten", aldus O’Sullivan in gesprek met talkSPORT over het toernooi voor de zestien beste spelers ter wereld.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/08/14/image-df6eb9f0-0d65-451f-a6b1-e840d4cbbb64-85-2560-1440.jpeg)
Ronnie O’Sullivan slaat toe na cruciale misser Chang - speelt sublieme pot om wedstrijd te keren
Video credit: Eurosport
O'Sullivan is verhuisd naar Dubai
"Ik ben verhuisd naar Dubai omdat ik vaak actief ben in China en het Midden-Oosten. Dus dat is logisch. Maar de jetlags zijn niet misselijk. Het is zo simpel nog niet om het vliegtuig te pakken en naar Engeland te komen", vervolgt O’Sullivan.
"Ik ben van plan om het UK Championship te spelen, hopelijk plaats ik me voor het Tour Championship en tenslotte het WK snooker 2026. Het zou leuk zijn om een achtste wereldtitel te winnen voordat ik weer een keu sloop."
O’Sullivan is zowel de jongste als de oudste winnaar van The Masters, maar ondanks zijn goede track record is hij nog wel eens ontevreden over de omstandigheden in Alexandra Palace. Dit was in 2024 sowieso het geval, ondanks zijn achtste zege door in de finale rivaal Ali Carter met 10-7 te verslaan.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/05/02/image-b2b508df-b39b-4b6b-9c13-e0f8d1b8fd1b-85-2560-1440.jpeg)
Barslechte ochtend voor Ronnie O’Sullivan in halve finale - verliest ene na andere frame van Zhao
Video credit: Eurosport
Masters geldt als zeer prestigieus toernooi
De Masters is het oudste invitatietoernooi dat snooker kent en geldt als zeer prestigieus, maar dat is voor O’Sullivan geen reden om zijn reisschema om te gooien. Vorig jaar ontbrak O’Sullivan omdat hij vlak voor dit toernooi zijn keu sloopte, wat vooral weergaf dat hij er mentaal slecht aan toe was.
Uiteindelijk zou O’Sullivan pas terugkeren tijdens het WK snooker, waarin hij prompt nog de halve finale bereikte. Daarin verloor hij van latere wereldkampioen Zhou Xintong. Het UK Championship wordt eind november en begin december gespeeld in York. O’Sullivan won ook dit toernooi al acht keer.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/04/29/image-f97a1da5-af43-4e75-9010-dedd8ddc456a-85-2560-1440.jpeg)
Subliem! Ronnie O’Sullivan pot gele bal en weet aan overkant rode ballen uit elkaar te spelen
Video credit: Eurosport
Waar kijk je?
De mannen van het groene laken zijn terug en dus heb je geen keus: alle ballen op Eurosport en HBO Max! Kijk hoe Ronnie O'Sullivan, Luca Brecel, Judd Trump, Kyren Wilson en verrassende wereldkampioen Zhao Xintong de strafste stoten uithalen!
Gerelateerde onderwerpen
Advertentie
Advertentie