WK Snooker | Mark Allen en Jak Jones in evenwicht na moeizame sessie vol flukes

In de kwartfinale van het WK Snooker speelden Mark Allen en Jak Jones een ontzettend moeizame tweede sessie van hun partij. In een gevecht dat beslist werd door flukes en andere geluksmomenten houden de heren elkaar nog steeds in evenwicht. De tussenstand na twee sessies is 8-8, de heren mogen morgen bepalen wie er naar de halve finale gaat.

WK Snooker | Mark Allen en Jak Jones in evenwicht na moeizame sessie vol flukes

Video credit: Eurosport

Allen, de nummer drie van de wereldranglijst, had het moeilijk in zijn ochtendsessie tegen qualifier en debutant Jones. De Welshman, die tot nu toe Ali Carter en oud-wereldkampioen Neil Robertson aan zijn zegekar bond, pakte de eerste twee frames.
Na acht frames stond de teller voor beide heren op vier frames en dus was alles nog mogelijk. In het eerste bedrijf werd duidelijk dat de Noord-Ier – die dit seizoen drie rankingtitels won – nog steeds niet op zijn scherpst was.

Worsteling

In meerdere pogingen wist de Welshman het frame dan ook zijn kant op te bewegen. Even later stokte Jones bij een 53-break, toen de roze naar de middenpocket beide wangen raakte. De Welshman kende even later meer pech, toen hij de rode potte maar de cue ball ook in de pocket zag verdwijnen.
De Noord-Ier kwam terug tot 42-54 met nog dertien punten op tafel. Jones miste een belangrijke kans op roze, waarna ‘The Pistol’ zich verzekerde van winst in het tiende frame. De zware strijd ging verder en niemand kon echt zijn stempel op de wedstrijd drukken.
Allen maakte bij een stand van 45-20 in het elfde frame een cruciale fout, Jones kon echter niet profiteren. Nadat de Welshman zelf een foute dubbel op bruin speelde, pakte de Noord-Ier deze keer wel door.

Lange adem

De nummer drie van de wereld leek hard op weg naar een voorsprong van twee frames toen hij de cue ball in de rechter middenpocket duwde. Het leverde opnieuw een moeizaam frame op, waarin Allen de fout maakte door een pot met de ‘Rest’ op groen te raken, maar tegelijkertijd met de Rest in het terugtrekken van zijn keu de blauwe bal te toucheren.
Na wat een eeuwigheid leek te duren, was het toch Allen die met twee frames voorsprong naar het mid session interval toog. Het was dan 5 over 10, met nog vier frames te spelen. Zouden we de kaap van 12 uur Nederlandse tijd passeren?
picture

WK Snooker | Mark Allen leidt tegen Jak Jones na mid session interval

Video credit: Eurosport

Welshe weerstand

Na de pauze eindelijk eens een snel frame: in twee breaks wist Jones het initiatief te nemen en zo het verschil te verkleinen. Met name een plant met twee rode ballen naar de linker middenpocket halverwege de slotbreak was het herhalen waard. Een frame later gingen de heren weer verder waar ze voor de onderbreking mee bezig waren: het elkaar gunnen van bijna niet te missen breakmogelijkheden.
Ook een gigantische fluke kon Jones niet op gang helpen. Allen pakte vervolgens de voorsprong, tot hij een op het oog niet al te moeilijke roze naar de rechter benedenpocket onzuiver speelde. Jones trok de stand gelijk.
picture

WK Snooker | Jak Jones neemt initiatief in frame 13 met prachtige plant

Video credit: Eurosport

Flukes in overvloed

Tijd voor Allen om de mouwen op te stropen. Opnieuw een break met veel moeilijke pots ontstond, bij 55 punten ging een rode naar de linker benedenpocket niet erin. Jones flukete zichzelf een weg terug in het vijftiende frame en kaapte het met een stalen gezicht voor de neus van de Noord-Ier weg. Hij verontschuldigde zich wel bij zijn tegenstander voor de geluksbal die hem op gang bracht.
De achterstand voor het mid session interval was dus omgedraaid in een voorsprong voor de 29-jarige Welshman. In het slotframe van deze sessie was het de beurt aan de Noord-Ier om zijn deel van het geluk te hebben: een rode ging mis, de cue ball raakte een andere rode en die verdween in de pocket.
Een slordigheidje van Jones bracht Allen de mogelijkheid eindelijk eens zijn kwaliteiten te laten zien. 'The Pistol' trok het laatste frame naar zich toe. Daardoor is de stand nu 8-8. In de halve finale neemt de winnaar van deze pot het op tegen de victoriekraaier van de tweestrijd tussen viervoudig wereldkampioenen Mark Selby en John Higgins.
picture

WK Snooker | Opnieuw een gigantische fluke voor Jak Jones

Video credit: Eurosport

Waar kijk je?

De kwartfinales komen eraan, dus er is geen bal meer die je over kunt slaan! Wil je het WK Snooker kijken, geven wij je de keus: doe je het via Eurosport of ?
Meer dan 3 miljoen sportfans gebruiken inmiddels de app!
Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, resultaten en live sport
Download
Deel dit artikel
Advertentie
Advertentie