Mark Williams wint laatste drie frames - rekent in eerste ronde WK snooker na geweldig gestolen frame af met Wu Yize
DoorKevin Van Nunen
Gepubliceerd 20/04/2025 om 19:28 GMT+2
Mark Williams heeft in de eerste ronde van het WK snooker Wu Yize verslagen in een spannende wedstrijd. De twee gaven elkaar weinig toe, maar een eindsprint van Williams maakte het verschil. Wellicht speelde de ervaring van de drievoudig wereldkampioen een doorslaggevende rol toen het écht spannend werd. Williams stal frame zestien en maakte er drie op rij van onderweg naar 10-8.
Mark Williams profiteert optimaal van misser Wu Yize met rest - steelt frame, wint wedstrijd
Video credit: Eurosport
Williams versus Wu was tot dusver wellicht de spannendste partij in The Crucible, want de twee gaven elkaar geen duimbreed toe. Williams won de eerste drie frames, vervolgens kwam Wu sterk terug en in de tweede sessie van de partij probeerde de Chinees door te drukken.
Ondanks een 7-8 achterstand liet de ‘Welsh Potting Machine’ dat niet gebeuren. Wu kwam in het o zo belangrijke zestiende frame weliswaar op voorsprong, maar de marge was nooit beslissend. Zodoende kon een misser van Wu met de rest (verlengde keu) alsnog verlies van het frame inleiden, want Williams speelde zeer knap de tafel leeg en maakte er weer 8-8 van.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/04/20/image-edcd265e-20ea-4ca8-8e7a-bbac4c5c3dd5-85-2560-1440.jpeg)
Mark Williams wint laatste drie frames - rekent in eerste ronde WK snooker af met Wu Yize
Video credit: Eurosport
Wedstrijd constant in evenwicht - na 16 frames voor het laatst
Met wijsheid achteraf kan geconcludeerd worden dat dit het laatste moment was waarop sprake was van een evenwicht. De lang verwachte decider kwam er namelijk niet. Met breaks van 58 en 75 slaagde Williams er dan toch in om het verschil te maken met Wu, voor wie de nederlaag als een grote teleurstelling zal voelen.
De Chinese garde houdt flink huis in The Crucible, maar Wu was de eerste van het stel die verloor. Na een goed seizoen had hij tijdens het WK ongetwijfeld op meer gehoopt. Williams was ook helemaal geen slechte loting, want de Welshman is op de sukkel met zijn zicht. Recent speelde hij voor het eerst met contactlenzen, wat niet direct voor verbetering zorgde.
"Alle spelers moeten een schietgebedje doen om mij te loten op het WK, want ik ben halfblind", merkte Williams zelfs op. Maar nu behoort hij toch ‘gewoon’ tot de laatste zestien. Williams speelt in zijn tweede partij tegen Barry Hawkins of Hossein Vafaei. Die wedstrijd kent ook een spannend verloop.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/04/19/image-62370b8e-265c-4e3e-b00f-b16cd86de614-85-2560-1440.jpeg)
Mark Williams begint scherper aan WK snooker dan scheidsrechter - pakt roze bal zelf uit pocket
Video credit: Eurosport
Waar kijk je?
De mannen van het groene laken zijn terug en dus heb je geen keus: alle ballen op Eurosport en HBO Max! Kijk hoe Ronnie O'Sullivan, Luca Brecel, Judd Trump en wereldkampioen Kyren Wilson de strafste stoten uithalen!
Gerelateerde onderwerpen
/images.sports.gracenote.com/images/lib/basic/geo/country/flag/large/4386.png)
/images.sports.gracenote.com/images/lib/basic/geo/country/flag/large/2770.png)