Coach van Carlos Alcaraz ziet zijn pupil beter en beter worden - "Het belangrijkste is dat hij zichzelf blijft"

Carlos Alcaraz won vorige week in Rotterdam zijn eerste indoortoernooi uit zijn loopbaan en zijn plafond lijkt nog lang niet bereikt. Volgens zijn tweede coach Samuel López blijft de jonge Spanjaard beter en beter worden. "Evolutie vindt vooral op mentaal vlak plaats.|

ABN AMRO Open krijgt met Carlos Alcaraz gewenste winnaar - Spanjaard verslaat De Minaur in finale

Video credit: SNTV

López keek na afloop van de ABN Amro Open bij Eurosport Spanje terug op een succesvolle week. "Carlos kwam met een lichte verkoudheid uit de Australian Open en moest dus elke dag nog wat herstellen. De trainingsdagen voor het toernooi werden echt al beter en beter."
"In de eerste wedstrijd (tegen Botic van de Zandschulp red.) vond hij zijn tennisspel weer terug. In de finale tegen Alex de Minaur zagen we de Alcaraz die we gewend zijn. Het was van een geweldig niveau."
picture

Alcaraz will ‘take a lot of confidence’ from ‘really special’ Rotterdam victory

Video credit: SNTV


Focus op mentaal vlak

Volgens López - die het supertalent samen met Juan Carlos Ferrero onder zijn hoede heeft - ligt de focus niet per se op het technische vlak. "We leggen veel nadruk op jezelf zijn. Duidelijkheid in wat je moet doen, routines, houding. Dan hoef je niet zoveel druk te maken om het tennis zelf."
"Deze week hebben we daarin weer een stap gezet. Op deze lijn moeten we doorgaan. Hij is nog steeds erg jong, maar leert zichzelf wel steeds beter kennen. Tuurlijk zijn er ook verbeteringen in zijn service, maar de evolutie moet vooral op mentaal vlak gebeuren."
Daar valt volgens López nog een slag te slaan. "Het gaat om concentratie, niet bang zijn om te verliezen. En als je verliest, doe je dat op een overtuigende manier. Je moet altijd zeker weten dat je het goed hebt gedaan", sloot de 55-jarige Spanjaard af.
picture

Alcaraz slaat wereldbal in extreem lange rally tegen Djokovic - Topprestatie op breekpunt tegen

Video credit: Eurosport

WAAR KIJK JE?

Voor de Australian Open, Roland Garros, Wimbledon en de US Open ben je bij ons aan het juiste adres! Tijdens de Grand Slams zie je alle rally’s, alle mooie punten en alle Nederlanders in actie. Kijk live op Eurosport of stream jouw gewenste partij via HBO Max.
Meer dan 3 miljoen sportfans gebruiken inmiddels de app!
Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, resultaten en live sport
Download
Deel dit artikel
Advertentie
Advertentie