Miami Open | Medvedev bekroont topvorm met nieuwe titel na winst op Sinner in finale

Volg Eurosport op Google

Daniil Medvedev heeft voor het eerst sinds 2021 weer een Masters-titel op zijn naam geschreven. De Rus was in de finale in Miami te sterk voort Jannik Sinner, die duidelijk last had van fysieke malheur. De wedstrijd was een herhaling van de finale op het ABN AMRO World Tennis Tournament anderhalve maand geleden in Rotterdam, die ook door Medvedev werd gewonnen.

Daniil Medvedev of Russia poses with the Butch Buchholz Trophy after defeating Jannik SInner of Italy during the Men's Final of the Miami Open at Hard Rock Stadium on April 02, 2023 in Miami Gardens, Florida.

Foto: Getty Images

Medvedev was de eerste die brak in de eerste set, maar kon die niet gelijk verzilveren. Bij een 4-3 stand in het voordeel van de Rus riep Sinner zijn fysio op de baan, waardoor al snel duidelijk werd dat hij fysiek niet helemaal 100% meer was.
Een slordige game van Sinner op 6-5 kostte de Italiaan de set. Vanaf dat moment zou hij alleen nog maar achter de feiten aanlopen. Medvedev sloeg in de eerste servicegame van Sinner in de tweede set direct toe en hield die break vast tot het einde.
Voor Medvedev is het de vijfde Masters-titel in zijn carrière. Zijn laatste triomf op dit podium was tijdens de Canada Masters 2021 in Toronto. Door de overwinning zet hij zijn topvorm dit jaar door. De Rus won vier van de laatste vijf toernooien waaraan hij deelnam - Miami, Rotterdam, Doha en Dubai - en bereikte de finale in Indian Wells, waar hij verloor van Carlos Alcaraz.

Rusitg blijven

Voor Sinner zijn de druiven extra zuur. De Italiaan verloor twee jaar geleden al de finale in Miami van Hubert Hurkacz en datzelfde lot is hem dus dit jaar weer overkomen. Een kleine troost voor de Italiaan: hij staat vanaf maandag weer in de top tien van de wereldranglijst. Sinner komt binnen op nummer negen en evenaart daarmee zijn beste resultaat tot nu toe.
"Het waren geen gemakkelijke omstandigheden. Ik weet niet of Jannik een kleine blessure of kramp had. Ik had het ook moeilijk, probeerde het niet te laten zien."
"Aan het einde was ik behoorlijk wankel. Ik was niet echt nerveus, want ik ben niet bang om te winnen, ik voelde aan mijn handen dat alles iets minder makkelijk ging dan daarvoor. Dat merk je direct in je service. Gelukkig slaagde ik erin om rustig te blijven en de wedstrijd te winnen."

WAAR KIJK JE?

Voor de Australian Open, Roland Garros, Wimbledon en de US Open ben je bij ons aan het juiste adres! Tijdens de Grand Slams zie je alle rally’s, alle mooie punten en alle Nederlanders in actie. Kijk live op Eurosport of stream jouw gewenste partij live via discovery+.
Meer dan 2 miljoen sportfans gebruiken inmiddels de app!
Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, resultaten en live sport
Download
Deel dit artikel
Advertentie
Advertentie