Novak Djokovic wordt niet langer gecoacht door Andy Murray – breuk na zes maanden en geen samenwerking op Roland Garros
DoorKevin Van Nunen
Geupdate 13/05/2025 om 10:27 GMT+2
Novak Djokovic heeft bekendgemaakt dat hij niet langer coach Andy Murray aan zijn zijde heeft. De samenwerking tussen de twee duurde ongeveer een halfjaar en komt nu ten einde. De timing is ietwat opmerkelijk omdat over twee weken Roland Garros van start gaat en dat is voor Djokovic een piekmoment.
Tennis - Australian Open - Charity Game - Murray joking about not trying to sabotage Djokovic AO
Video credit: Eurosport
"Dank je wel, coach Andy, voor al het harde werk, het plezier en de support de laatste zes maanden. Zowel op als naast de baan. Ik heb ervan genoten om onze vriendschap verder te verdiepen", zo kondigde Djokovic dinsdag aan via Instagram.
Djokovic en Murray vormden een opmerkelijke twee-eenheid op de ATP Tour en het scheelde weinig of het had op de Australian Open ook nog succes opgeleverd. De Serviër bereikte in Melbourne als vanouds de halve finale, maar legde het daarin geblesseerd af tegen Alexander Zverev.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/01/24/4089293-82923513-2560-1440.jpg)
Australisch publiek fluit Djokovic uit na opgave tegen Zverev
Video credit: Eurosport
Gravelseizoen verloopt voor Djokovic nog niet naar wens
De tienvoudig winnaar van de Happy Slam moest opgeven na het verliezen van de tie-break in de eerste set. Helaas voor Djokovic ging het sindsdien niet veel beter. Hij liep tegen diverse vroege nederlagen aan en wacht nog altijd op het winnen van zijn honderdste ATP-titel. De teller staat al een tijdje op 99.
Het is dat Djokovic de mooiste prijs uit zijn carrière pakte vorig jaar met een gouden medaille op de Olympische Spelen van Paris 2024, anders zou de droogte al langdurig mogen worden genoemd. De toekomst van Djokovic lijkt sowieso in nevelen gehuld, zeker nu de samenwerking met Murray stopt.
Djokovic is 38 jaar oud als Roland Garros van start gaat en aangezien het dit gravelseizoen nog totaal niet loopt, gaat hij in Parijs totaal niet van start als favoriet. De vraag is of Djokovic nog een laatste kunstje kan vertonen. Hij wilde zelf niets liever dan een 25ste Grand Slam winnen.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/01/24/4089239-82922433-2560-1440.jpg)
Zverev verdedigt Djokovic - "Fluit alsjeblieft geen spelers uit die geblesseerd opgeven"
Video credit: Eurosport
Djokovic is 38 jaar als Roland Garros van start gaat
De jacht op een 25ste Grand Slam is wat Djokovic gemotiveerd houdt en met Roland Garros en even later Wimbledon is een belangrijk piekmoment aanstaande. Die belangrijke periode treedt de Serviër tegemoet zonder Murray aan zijn zijde.
"Ik wil Novak bedanken voor deze geweldig kans om de handen ineen te slaan. En ik wil ook zijn team bedanken voor de prettige samenwerking de afgelopen zes maanden. Ik wens Novak het allerbeste voor het vervolg van het seizoen", aldus Murray in een reactie.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/01/24/4089267-82922993-2560-1440.jpg)
Djokovic geeft geblesseerd op na verloren tiebreak in eerste set - Zverev naar finale
Video credit: Eurosport
Waar kijk je?
Voor de Australian Open, Roland Garros, Wimbledon en de US Open ben je bij ons aan het juiste adres! Tijdens de Grand Slams zie je alle rally’s, alle mooie punten en alle Nederlanders in actie. Kijk live op Eurosport of stream jouw gewenste partij via HBO Max.
Gerelateerde onderwerpen
Advertentie
Advertentie