Siegemund haalt uit naar Naomi Osaka en haar modeshow na opkomst in glitterjurk - “Grotere namen worden anders behandeld"

Volg Eurosport op Google

Naomi Osaka heeft op Roland Garros opnieuw de aandacht getrokken met een opvallende outfit. De viervoudig Grand Slam-kampioene verscheen voor haar partij tegen Laura Siegemund in een gouden jurk met glitters en een zwarte sleep. Na afloop van de partij, die Osaka won, ging het echter vooral over de extra tijd die Osaka kreeg om zich om te kleden, iets waar Siegemund zich nogal aan stoorde.

Naomi Osaka steelt de show op het gravel in Parijs met zwarte jurk én gouden tennisoutfit

Video credit: Eurosport

Osaka verscheen in Parijs opnieuw met een opvallende entree, nadat ze eerder dit jaar op de Australian Open al indruk maakte met een outfit geïnspireerd op een kwal. In Parijs koos de Japanse voor een gouden jurk met glitters, gecombineerd met een zwarte sleep die tot op de grond kwam.
Voor de gebruikelijke foto voorafgaand aan de wedstrijd trok Osaka een deel van haar outfit uit, waarna ze opnieuw terugliep naar haar bankje om zich verder om te kleden. Dat duurde volgens Siegemund te lang. ”Het is me totaal om het even. Ik kom hier om tennis te spelen en geen modeshow te houden. Als anderen een modeshow willen opvoeren, moeten ze dat vooral doen. Dat is prima”, zei de Duitse tegenover Eurosport.
Daar liet Siegemund het echter niet bij. ”Ik vind iets anders problematisch. Op elk toernooi wordt tegenwoordig op iedere seconde gelet, tot het moment waarop je je waterfles uitpakt. Maar zij kan nog anderhalve minuut nemen om zich om te kleden. Daar heb ik een probleem mee, want die regels bestaan nu eenmaal.”
picture

Hoogtepunten Laura Siegemund - Naomi Osaka - Roland-Garros

Video credit: Eurosport

Voorkeursbehandeling

Volgens Siegemund is het opnieuw een voorbeeld van hoe topspelers anders worden behandeld dan de rest van het veld. ”Er wordt tegenwoordig zó scherp gekeken naar iedere seconde, dan vind ik ook dat bij zulke optredens naar de tijd gekeken moet worden. Dat is het enige rondom de regels dat ik niet oké vind. Grotere namen worden opnieuw anders behandeld.”
De Duitse ging zelfs nog een stap verder. ”Als ik zo lang nodig had gehad of met zo’n outfit was gekomen en nog even een extra pauze nodig had, dan had de umpire meteen ‘time violation’ gezegd. Bij haar gebeurt dat niet. Dat is het enige wat mij eraan stoort. Of iemand met een sleep de baan op komt of niet, maakt me eigenlijk niets uit.”
Osaka keek zelf heel anders naar de situatie. ”Soms zeggen mensen dat sporters entertainers zijn. Voor mij zijn die walk-ons bij Grand Slams eigenlijk het enige moment waarop ik me een entertainer voel”, vertelde de Japanse op haar persconferentie. ”Toen ik de jurk voor het eerst zag, dacht ik dat ik eruitzag als de Eiffeltoren in de nacht. Daarna werd ik een beetje bang dat de umpire me van de baan zou sturen omdat de jurk zo veel licht reflecteert in de zon", aldus de Japanse.
picture

Opnieuw indrukwekkende opkomst Naomi Osaka - wel uitgeklede variant in Melbourne

Video credit: Eurosport

Waar kijk je?

Voor de Australian Open, Roland Garros, Wimbledon en de US Open ben je bij ons aan het juiste adres! Tijdens de Grand Slams zie je alle rally’s, alle mooie punten en alle Nederlanders in actie. Kijk live op Eurosport of stream jouw gewenste partij via HBO Max. 
Meer dan 2 miljoen sportfans gebruiken inmiddels de app!
Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, resultaten en live sport
Download
Deel dit artikel
Gerelateerde wedstrijden
Advertentie
Advertentie