Eurosport
Roland Garros | Corretja ziet Swiatek als grootste obstakel voor eindwinst Sabalenka
Door
Gepubliceerd 23/05/2024 om 15:47 GMT+2
Iga Swiatek en Aryna Sabalenka zijn de gedoodverfde favorieten voor de winst van Roland Garros. Siwatek won de Grand Slam al driemaal, waar Sabalenka’s beste notering de halve finale in 2023 was. Eurosport-expert Alex Corretja gelooft in de kansen van Sabalenka door haar recente ontwikkeling op gravel, maar ziet in ‘topfavoriet’ Swiatek degene die haar in de weg gaat staan.
Miami | Sabalenka wint haar eerste wedstrijd vier dagen na overlijden ex-vriend
Video credit: Eurosport
Alex Corretja ziet in de laatste weken een groeiende consistentie als het gaat om het spel van Aryna Sabalenka op gravel. Toch is Roland Garros de ‘zwaarste plek’ voor de nummer twee van de wereld om een titel aan haar prijzenkast toe te voegen. Dat alles heeft volgens hem te maken met drievoudig winnaar Iga Swiatek in de gelederen.
Sabalenka kent een indrukwekkende vorm dit gravelseizoen, met twee finales in drie toernooien waarin ze deelnam. Ze verloor de WTA 1000 finals in Madrid en Rome tegen de mondiale nummer 1 Swiatek. In Madrid was het een finale die dicht bij elkaar lag met een uiteindelijke eindstand van 7-5 4-6 7-6(7) in het voordeel van Swiatek. In Rome was het de rugblessure van Sabalenka die parten speelde in haar 6-2 6-3 verlies tegen de Poolse.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2023/06/10/3724427-75778468-2560-1440.jpg)
Roland Garros | Swiatek in drie sets te sterk voor Muchova in spectaculaire finale
Video credit: Eurosport
Corretja onder de indruk
Sabalenka verloor haar (ex-)partner Konstantin Koltsov, maar kent een opmerkelijke ontwikkeling volgens Corretja. "Sabalenka maakt echt een ongelofelijk ontwikkeling door," aldus de Spanjaard. "Ik ben echt onder de indruk hoe zij omgaat met de hele situatie waar ze inzit."
Volgens Corretja heeft ze al bewezen dat ze behoorlijk speelt op gravel, hoewel er volgens hem een gedachte heerste dat ze inconsistent was omdat de ondergrond niet beviel. "Nu weet ze beter te bewegen en houdt ze een constanter niveau aan. Ik denk dat ze daarvoor vooral heel veel kracht toonde, maar te vroeg een fout maakte in haar spel."
Dat is nu anders volgens de Eurosport-expert: "Nu kan ze zeven, acht, negen ballen met een goede snelheid terugspelen en dat is moeilijk voor de tegenstander." Sabalenka geeft volgens Corretja zoveel druk met de returns en serves dat eindwinst in het verschiet kan liggen. "Als er iemand klaar is om nog een major te winnen, dan is het Aryna."
/origin-imgresizer.eurosport.com/2023/06/08/3722925-75748433-2560-1440.jpg)
Roland Garros | Karolina Muchová wint waanzinnige halve finale van Aryna Sabalenka
Video credit: Eurosport
De geduchte concurrent
Als er iemand Sabalenka moet stoppen, dan is het titelverdedigster en drievoudig winnaar Swiatek wel. Volgens Corretja is de regerend kampioen de favoriet voor de eindwinst, Sabalenka en Swiatek kunnen elkaar pas in de finale treffen. Swiatek won drie van de laatste vier edities van Roland Garros en verschijnt in topvorm in Parijs, met haar overwinningen in de WTA 1000 in Madrid en Rome op zak.
Corretja maakt een vergelijking als het gaat om het verslaan van Swiatek op Roland Garros. "Ik wil geen vergelijkingen maken, maar als iemand Iga wil verslaan denk ik een beetje aan Rafael Nadal in vorm." Hij licht zijn vergelijking toe: "Om Iga te verslaan hier, een groot toernooi als Roland Garros, is zo lastig. Je moet 100 procent zijn om haar te verslaan en dan heb je misschien een kans."
/origin-imgresizer.eurosport.com/2024/03/26/3937189-79976553-2560-1440.jpg)
Alexandrova upsets No.1 Swiatek in Miami fourth round
Video credit: SNTV
WAAR KIJK JE?
Voor de Australian Open, Roland Garros, Wimbledon en de US Open ben je bij ons aan het juiste adres! Tijdens de Grand Slams zie je alle rally’s, alle mooie punten en alle Nederlanders in actie. Kijk live op Eurosport of stream jouw gewenste partij live via discovery+. Volg je ons kanaal op Whatsapp al?
Gerelateerde onderwerpen
Advertentie
Advertentie