Eurosport
Tennis | Djokovic hoopt op nog veel meer duels met Alcaraz – “Rivaliteit is goed voor de sport”
Door
Gepubliceerd 29/09/2023 om 16:25 GMT+2
We hebben dit jaar een paar geweldige partijen gezien tussen Novak Djokovic en Carlos Alcaraz. En hoewel de Serviër altijd tot het uiterste moet gaan tegen de Spanjaard, kijkt hij toch uit naar meer duels met Carlitos. “Ik hoop dat ik net zo vaak tegen hem kan spelen als tegen Roger Federer, Rafael Nadal en Andy Murray.”
Wimbledon | Bekijk samenvatting van zinderende finale - Alcaraz verslaat Djokovic in vijf sets
Video credit: Eurosport
Volgens Djokovic betekent de grote doorbraak van Alcaraz dat de toekomst van het tennis in goede handen is. De jonge Spanjaard was de enige die Djokovic dit jaar in een Grand Slam de baas was. In een bloedstollende finale op Wimbledon won de huidige nummer twee van de wereld zijn tweede major, na eerder succesvol te zijn geweest op de US Open van 2022. 
Het was dit jaar een van drie zeer boeiende ontmoetingen tussen het duo. In de andere twee partijen, de clash in de halve finale van Roland Garros en een uitputtingsslag in de finale van Cincinnati, ging de Serviër er met de winst vandoor. Volgens de 24-voudig Grand Slam winnaar kan Alcaraz een belangrijke rol gaan spelen voor de sport in de komende jaren.
“Ik denk dat dat de toekomst van het tennis er goed uitziet en dat Carlos daarin een leidende rol kan vervullen”, zei Djokovic tegen Sky Sports. “We hebben een paar erg spannende partijen tegen elkaar gespeeld dit jaar. De finale op Wimbledon, maar ook op Roland Garros en Cincinnati – dat was een van de beste driesetters die ik ooit heb gespeeld.”
/origin-imgresizer.eurosport.com/2023/08/21/3766927-76628473-2560-1440.jpg)
'One of the toughest matches I've ever played in my life' - Djokovic on epic Cincinnati final
Video credit: SNTV
Nieuwe Rivaliteit
Alcaraz vindt zelf de strijd tussen hem en Djokovic ook erg inspirerend. "We hebben een fantastische strijd voor de plek van nummer 1 na het geweldige optreden van Djokovic in het Amerikaanse seizoen. Hij is de nummer 1 nu, maar ik heb extra motivatie om die plek te heroveren."
Na het pensioen van Federer en het aanhoudende blessureleed van Nadal en Murray, vindt de huidige nummer 1 van de wereld het mooi dat er in de latere fase van zijn carrière een nieuwe rivaliteit is bijgekomen. 
“Voor onze sport is het goed dat er concurrentie en strijd is. Ik hoop dat ik net zo vaak tegen Carlos speel als tegen die andere mannen. En dat zou betekenen dat ik nog jaren tennis, maar dat betwijfel ik. We moeten zien hoe het gaat.”
/origin-imgresizer.eurosport.com/2023/07/16/3745537-76200673-2560-1440.jpg)
Wimbledon | Alcaraz maakt grapjes om leeftijd Djokovic - “Dat je dit nog allemaal kan op je 36ste”
Video credit: Eurosport
Fantastisch jaar
Hoewel de jaren gaan tellen voor de Nole, lijkt er na weer een geweldig jaar geen sleet te zitten op de Serviër. Met winst op de Australian Open, Roland Garros en de US Open bracht hij zijn totaal aantal Grand Slam titels op 24. Daarmee evenaarde hij het record van Margaret Court, die lang alleen bovenaan stond aan de lijst van het aantal gewonnen majors. 
Zelf kijkt Djokovic ook met veel genoegen terug op het afgelopen tennisjaar. “Ik heb een fantastisch jaar gehad. Op dit punt in mijn carrière zijn Grand Slams het belangrijkst voor mij, daar wil ik mijn beste tennis spelen. En met winst in drie van de vier Slams plus een finale, kan ik niet meer wensen.”
WAAR KIJK JE?
Voor de Australian Open, Roland Garros, Wimbledon en de US Open ben je bij ons aan het juiste adres! Tijdens de Grand Slams zie je alle rally’s, alle mooie punten en alle Nederlanders in actie. Kijk live op Eurosport of stream jouw gewenste partij live via discovery+.
Gerelateerde onderwerpen
Advertentie
Advertentie