Iga Swiatek heeft het goede gevoel weer helemaal terug - zegeviert na Wimbledon ook in Cincinnati
Video credit: SNTV
Niemand kan momenteel tippen aan de degelijkheid van Aryna Sabalenka, maar het heeft de nummer één van de wereld dit seizoen nog geen glorie bezorgd op de majors. Op de Australian Open en Roland Garros haalde ze knap de eindstrijd, maar bleken respectievelijk Madison Keys en Coco Gauff te sterk. Op Wimbledon was het Amanda Anisimova die een stokje stak voor een eerste Wimbledon-finale voor Sabalenka.
Hoewel Sabalenka trots kan zijn op haar constant hoge niveau en de daarmee gepaard gaande koppositie op de wereldranglijst, zal het jaar toch bitter nasmaken zonder een Grand Slam-titel. Ze won er de afgelopen jaren drie, waaronder de US Open in 2024.
Het is haar favoriete toernooi. De energie van New York sluit naadloos aan op de intensiteit van de 27-jarige Wit-Russin, die tevens aangeeft te genieten van haar status als kopvrouw van de sport, als het doelwit voor de rest.
Amanda Anisimova zorgt voor ongekende stunt - gaat naar finale Wimbledon ten koste van Sabalenka
Video credit: Eurosport
Inhaalrace Swiatek richting top WTA-ranglijst
Het betreft een positie waar
Iga Swiatek bekend mee is, om het zacht uit te drukken. De Poolse, eveneens ex-kampioene in New York, domineerde de WTA Tour, totdat Sabalenka langszij kwam. De rollen zijn nu omgedraaid en het is Swiatek die bezig is aan een indrukwekkende inhaalrace. Door dit jaar verrassend Wimbledon te winnen (en kort daarna het toernooi van
Cincinnati) bracht ze niet alleen de teller op zes Grand Slam-titels, maar staat ze ook weer op de tweede plek op de wereldranglijst.
De voorsprong van Sabalenka qua behaalde punten dit seizoen – in de zogenoemde WTA Race – bedraagt slechts 500 punten. Op de WTA-ranking is de voorsprong groter, maar het is Sabalenka die als titelhouder op de US Open 2000 punten te verdedigen heeft. Swiatek lijkt tegelijkertijd in een dermate grootse vorm te steken dat ze bij elke misstap van haar concurrente dichter bij de felbegeerde nummer één-positie zal kruipen.
Iga Swiatek voor het eerst Wimbledon-kampioene na totale anti-climax in finale - binnen uur klaar
Video credit: Eurosport
Wat kunnen Coco Gauff en Madison Keys na eerdere triomfen?
De nummers drie en vier geplaatst zijn Coco Gauff en Madison Keys. Een en ander maakt dat de nummers twee, drie én vier van de wereld wél een major hebben gewonnen dit jaar, maar de nummer één (Sabalenka) niet. Gauff klopte op Roland Garros dit jaar in de finale Sabalenka.
Het was haar tweede Grand Slam-titel na winst op de US Open 2023. Ook toen versloeg de jonge Amerikaanse in de eindstrijd Sabalenka. Keys was op haar beurt in de finale van de Australian Open te sterk voor de nummer één van de wereld.
Onder normale omstandigheden zou Gauff tot de topfavorieten behoren, maar de 21-jarige speelster worstelt weer eens met haar service en heeft zelfs de bekende biomechanicus Gavin MacMillan ingeschakeld om de boel weer op de rit te krijgen. De Canadese specialist boekte in het verleden groot succes met het drastisch verbeteren van de wankele service van nota bene Sabalenka. The rest is history…
Coco Gauff wint Roland Garros 2025 en pakt tweede Grand Slam titel in carrière
Video credit: Eurosport
Het is alweer acht jaar geleden dat Keys de finale haalde op de US Open. Dit jaar speelt ze haar thuistoernooi als regerend Grand Slam-kampioene en nummer vier van de wereld. Een nieuwe realiteit voor de hardhitter, die op 30-jarige leeftijd de beste periode uit haar indrukwekkende loopbaan beleeft.
Het is moeilijk te voorspellen welke versie van Madison Keys zich dit jaar zal melden in New York, maar het is overduidelijk dat de beste variant goed genoeg is om iedereen te kloppen en dus het toernooi te winnen.
Keys verslaat Sabalenka in bloedstollende finale en pakt eerste Grand Slam-titel op Australian Open
Video credit: Eurosport
Mirra Andreeva en Elena Rybakina gelden als outsiders in New York
De top5 wordt compleet gemaakt door Mirra Andreeva. De 18-jarige speelster heeft haar torenhoge ranking te danken aan kwartfinales op Roland Garros én Wimbledon, in aanvulling op winst van twee WTA 1000-toernooien: Dubai en Indian Wells. De tienerster kan dus uitstekend uit de voeten op hardcourt en behoort tot de titelkandidaten.
Hetzelfde geldt voor pechvogel Elena Rybakina. Niemand laat zo vaak een voorsprong of zelfs een nagenoeg gewonnen partij uit haar handen glippen als de 26-jarige Kazachse. Als de voormalig Wimbledon-kampioene erin slaagt koelbloediger te zijn op het moment suprême in wedstrijden, is het een kwestie van tijd voor ze majors gaat toevoegen aan haar prijzenkast.
Sterker nog, de nummer zeven van de wereld heeft niveau laten zien in aanloop naar de US Open dat doet vermoeden dat een grote titel nabij is.
Opmars Victoria Mboko niet te stuiten - ten koste van Elena Rybakina naar finale WTA Montreal
Video credit: SNTV
Vlak Amanda Anisimova niet uit!
Als je de Wimbledon-finale wegdenkt en teruggaat naar de manier waarop Amanda Anisimova die eindstrijd op het Londense gras bereikte, dan kan je niet anders dan de Amerikaanse nummer zes van de wereld rekenen tot de kanshebbers in New York.
Opmerkelijk genoeg is de US Open voor de 23-jarige thuisspeelster het minste Grand Slam-toernooi. Nooit kwam ze voorbij de derde ronde. Met Nederlandse succescoach Rick Vleeshouwers aan haar zijde zal ze gebrand zijn daar verandering in te brengen.
Amanda Anisimova barst tijdens dramatische finale Wimbledon al tijdens kantwissel in huilen uit
Video credit: Eurosport
Nederlandse inbreng - geen Rus, wel Lamens
Aangezien Arantxa Rus en Arianne Hartono verloren in de laatste ronde van de kwalificatie, staat Suzan Lamens er alleen voor op de US Open. De nummer 63 van de wereld gaat debuteren in het hoofdschema. Een volgende mijlpaal in een jaar van primeurs voor de nummer één van Nederland.
Een treffen met Swiatek lonkt in de tweede ronde, al zal de 26-jarige Lamens niet voorbij haar eerste partij tegen Amerikaanse wildcardspeelster Valerie Glozman willen kijken.
Lamens verliest ruim van Alexandrova in tweede ronde Wimbledon
Video credit: Eurosport
Heerlijke affiches in eerste ronde US Open
Hoewel in voorbeschouwingen als deze vooral wordt gekeken naar het grotere plaatje, de vooruitzichten van de wereldtoppers en Nederlandse troeven, is het minstens zo leuk om een blik te werpen op de vroege rondes en her en der cirkels te zetten om pareltjes in het speelschema. Wat te denken van de volgende affiches in de eerste ronde:
Clara Tauson [14] vs Alexandra Eala
Dayana Yastremska [30] vs Anastasia Pavlyuchenkova
Victoria Mboko [22] vs Barbora Krejcikova
Petra Kvitova vs Dianne Parry
Venus Williams [WC] vs Karolina Muchova [11]
Mertens [19] vs Ahn
Sara Errani en Andrea Vavassori winnen op ongelooflijke wijze rally onderweg naar titel US Open
Video credit: Eurosport
Waar kijk je?
Voor de Australian Open, Roland Garros, Wimbledon en de US Open ben je bij ons aan het juiste adres! Tijdens de Grand Slams zie je alle rally’s, alle mooie punten en alle Nederlanders in actie. Kijk live op Eurosport of stream jouw gewenste partij via
HBO Max.