Sabalenka vecht zich in drie sets langs Pegula en bereikt US Open-finale voor derde jaar op rij

Aryna Sabalenka heeft zich voor het derde jaar op rij geplaatst voor de finale van de US Open. De titelverdedigster knokte zich in New York voorbij Jessica Pegula: 4-6, 6-3, 6-4. Na ruim twee uur tennis stond de nummer één van de wereld opnieuw in de eindstrijd. Daar wacht zaterdag Amanda Anisimova, die Naomi Osaka in drie sets versloeg.

Sabalenka vecht zich in drie sets langs Pegula - "Ik dacht alleen maar: alsjeblieft, maak dit af"

Video credit: SNTV

Sabalenka begon stroef in het Arthur Ashe Stadium. Ze maakte veel onnodige fouten en moest toezien hoe Pegula de openingsset naar zich toetrok.
De Amerikaanse had het publiek achter zich en rook aan een stunt, maar Sabalenka herpakte zich knap. Met goed serveerwerk en meer geduld in de rally’s trok ze de tweede set overtuigend naar zich toe.
In de beslissende set hield Sabalenka het hoofd koel op de belangrijkste momenten. Ze overleefde vier breakpoints en sloeg zelf toe op 4-4. Even leek de spanning haar nog parten te spelen in de slotgame, maar uiteindelijk was een krachtige forehand-winner op matchpoint genoeg voor de zege.
picture

Sabalenka na afloop openhartig over spanning tijdens wedstrijd - "Ik was super emotioneel."

Video credit: SNTV

Emotioneel

Na afloop sprak Sabalenka openhartig over de spanning die ze voelde tijdens de wedstrijd. "Ik was super emotioneel. Ik dacht alleen maar: alsjeblieft, maak dit af. Ik wilde mezelf zo graag nog een kans geven in een finale. Ik heb geprobeerd het punt voor punt te bekijken, niet terug te denken aan fouten. Dat heeft me erdoorheen gesleept."
De Belarussische benadrukte dat ze lessen heeft geleerd van eerdere nederlagen. "Op Wimbledon twijfelde ik teveel en dat brak me op. Ik moet mezelf vertrouwen en mijn slagen durven gaan. Ik weet dat ik kansen had, maar die niet benutte. Nu is het simpel: vechten, vertrouwen en volle bak gaan. En wat er in Parijs na de finale gebeurde, dat gaat nooit meer gebeuren. Ik laat mijn emoties niet meer de overhand nemen."
In de strijd om haar vierde Grand Slam-titel wacht Amanda Anisimova. De Amerikaanse klopte in een thriller Naomi Osaka en krijgt zo de kans op revanche voor hun halve finale op Wimbledon. Toen won Anisimova in drie sets. Sabalenka kijkt uit naar de herkansing. "Ik heb mijn lessen geleerd. Dit wordt een gevecht, maar ik ben er klaar voor", aldus de nummer één van de wereld.
picture

Anisimova verslaat ook Osaka en bereikt US Open-finale in eigen land

Video credit: SNTV

Waar kijk je?

Voor de Australian Open, Roland Garros, Wimbledon en de US Open ben je bij ons aan het juiste adres! Tijdens de Grand Slams zie je alle rally’s, alle mooie punten en alle Nederlanders in actie. Kijk live op Eurosport of stream jouw gewenste partij via HBO Max.
Meer dan 3 miljoen sportfans gebruiken inmiddels de app!
Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, resultaten en live sport
Download
Deel dit artikel
Gerelateerde wedstrijden
Advertentie
Advertentie