Djokovic en collega-tennissers verrast door woorden Zverev - "Hoor dit eigenlijk voor het eerst"

Dat Alexander Zverev in de eerste ronde ten onder ging was al een shock, maar misschien nog wel opvallender waren zijn openhartige uitspraken na afloop tijdens de persconferentie. De Duitser bekende zich mentaal leeg te voelen en weinig plezier te beleven in tennis op dit moment. Zijn onthullingen maakten veel los, zowel bij collega-tennissers als bij mensen in zijn eigen omgeving.

Rinderknech verzilvert matchpoint tegen Zverev - exit voor nummer drie van de wereld

Video credit: Eurosport

Zverev had met een finaleplek in Stuttgart geen slecht grasseizoen gedraaid, maar moest in de eerste ronde toch zijn meerdere erkennen in Rinderknech. Op de persconferentie na afloop sprak de nummer drie van de wereld openhartig over zijn mentale gesteldheid.
"Het is op dit moment moeilijk voor mij om buiten de tennisbaan plezier te ervaren," zei Zverev zichtbaar aangeslagen. "Ik voel me momenteel over het algemeen alleen in het leven." Het waren zeldzaam persoonlijke woorden van de 28-jarige Duitser, die normaal niet veel loslaat over zijn persoonlijke leven.
Voormalig tennisster en tv-analiste Andrea Petkovic, die tijdens het toernooi als expert aanwezig is, kon zich goed in Zverev verplaatsen. "Ik had ook een enorme crisis toen ik 28 was. Dat hoor ik van veel tennissers. Zolang je wint, kun je bepaalde dingen onder het oppervlak houden. Maar na een nederlaag komen zulke gevoelens naar boven."

Verrast

Volgens Petkovic hoort een gevoel van eenzaamheid nu eenmaal bij het bestaan als toptennisser. "Je staat alleen op de baan, maar ook daarbuiten. Je ziet je collega’s wel, maar de volgende dag kunnen het alweer je tegenstanders zijn. Op een bepaald moment realiseer je je: dit is wie ik ben. Ik ben tennisser. Ik kan niet ineens iets heel anders worden."
Zverevs broer Mischa, die ook op Wimbledon aanwezig was, toonde zich verrast door de uitspraken van zijn jongere broer. "Ik hoor dit eigenlijk voor het eerst. Het leek allemaal goed te gaan met hem. Natuurlijk is hij teleurgesteld na een nederlaag, maar er heeft zich niets groots aangekondigd. Veel dingen hoor ik blijkbaar ook pas via jullie," zei Mischa Zverev, die benadrukte dat hij altijd een luisterend oor wil zijn.
"Ik was net nog bij hem. We hebben het ook over leuke dingen gehad, over het leven buiten tennis en wat we in de komende weken kunnen doen. Maar vlak na zo’n wedstrijd zit hij nog vol emoties. Misschien komen deze gevoelens ook omdat het jaar anders loopt dan hij had gehoopt."
picture

Zverev grapt richting Fritz - "Kom alsjeblieft nooit meer naar Duitsland"

Video credit: SNTV

Steun van Djokovic, Sabalenka en Rublev

Ook Novak Djokovic reageerde op de uitspraken van Zverev. De Serviër bood zijn steun aan en sprak zijn bewondering uit voor Zverevs eerlijkheid. "Hij weet dat hij me altijd kan bellen," zei Djokovic. "Ik vind het moedig als spelers hierover praten. Ik wens hem het allerbeste. Als hij me nodig heeft, ben ik er voor hem."
Djokovic adviseerde Zverev bovendien om wellicht wat rust te nemen. "Hij heeft veel toernooien gespeeld. Soms moet je even stoppen om nieuwe energie op te doen. Maar hij en zijn team weten dat zelf het beste."
Ook Aryna Sabalenka en Andrey Rublev, beiden goede bekenden van Zverev, spraken hun steun uit. "Het is belangrijk om open te zijn over alles wat je bezighoudt," zei Sabalenka.
picture

Novak Djokovic en Alexander Zverev krijgen Franse publiek op de banken met rally van 41 (!) slagen

Video credit: Eurosport

Waar kijk je?

Voor de Australian Open, Roland Garros, Wimbledon en de US Open ben je bij ons aan het juiste adres! Tijdens de Grand Slams zie je alle rally’s, alle mooie punten en alle Nederlanders in actie. Kijk live op Eurosport of stream jouw gewenste partij via HBO Max.
Meer dan 3 miljoen sportfans gebruiken inmiddels de app!
Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, resultaten en live sport
Download
Deel dit artikel
Advertentie
Advertentie