Wimbledon | Novak Djokovic heerst als vanouds op centre court - geen zorgen om knie
Door Kevin Van Nunen
Geupdate 02/07/2024 om 18:44 GMT+2
Novak Djokovic heeft op Wimbledon ogenschijnlijk zonder enig probleem zijn eersterondepartij gewonnen. De zevenvoudig kampioen in Londen was veel en veel te sterk voor Vit Kopriva. Maar misschien nog wel belangrijk, hij maakte een topfitte indruk tijdens zijn overwinning in straight sets.
Wimbledon | Zorgen om knie Novak Djokovic ongegrond - Serviër kan rekken en strekken
Video credit: Eurosport
Djokovic voerde een strijd tegen de klok om fit te geraken voor Wimbledon, nadat een glijpartij op het gravel van Wimbledon een blessure aan zijn knie opleverde. De man van 24 gewonnen majors besloot zich direct te laten opereren, in de hoop deze zomer nog een rol van betekenis te kunnen spelen.
Met Wimbledon en de Olympische Spelen dienen zich voor Djokovic op korte termijn twee belangrijke doelen aan. Het goede nieuws is dat ‘Nole’ Wimbledon heeft gehaald. Een bijzondere prestatie van de man die o zo zuinig is op zijn lichaam.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2024/07/02/3996883-81113373-2560-1440.jpg)
Wimbledon | Novak Djokovic heerst als vanouds op centre court - geen zorgen om knie
Video credit: Eurosport
Djokovic willen alleen meedoen als hij kan winnen
De 37-jarige heerste als vanouds op het centre court, dat inmiddels mag worden aangeduid als zijn jachtterrein. Roger Federer en Rafael Nadal zijn er immers niet meer bij. Djokovic is deze dagen de grote heerser op Wimbledon, maar met Carlos Alcaraz en Jannik Sinner zijn er twee nieuwe uitdagers opgestaan.
Des te fijner was het dat Djokovic soepeltjes door de eerste ronde rolde. Hij kende geen enkel probleem met Kopriva. De partij duurde met zo’n twee uur speeltijd wellicht langer dan je op basis van de setstanden (6-1 6-2 6-2) doet vermoeden, maar het belangrijkste is dat de knie het hield.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2024/06/03/3982065-80817013-2560-1440.jpg)
Roland Garros | Djokovic reageert zich af - Serviër is boos na valpartij op veelbesproken gravel
Video credit: Eurosport
Djokovic lijkt deze week rustig te kunnen opwarmen
En nog los van dat de knie het hield, leek het er ook niet op dat Djokovic zich moest inhouden of ook maar met enige angst op de baan stond. Een betere start had ‘The Joker’ zich niet kunnen wensen.
Met Jacob Fearnley of Alejandro Moro Canas als opponent in de tweede ronde, heeft Djokovic nog eventjes om zijn niveau op te krikken voordat de oppositie serieus wordt.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2024/06/03/3982108-80817873-2560-1440.jpg)
Roland Garros | Novak Djokovic zwemt op het gravel - maakt prachtig punt na bewuste uitglijder
Video credit: Eurosport
WAAR KIJK JE?
Voor de Australian Open, Roland Garros, Wimbledon en de US Open ben je bij ons aan het juiste adres! Tijdens de Grand Slams zie je alle rally’s, alle mooie punten en alle Nederlanders in actie. Als toetje komt daar dit jaar Paris 2024 en dus de strijd om olympisch goud nog eens bovenop! Kijk live op Eurosport of stream jouw gewenste partij via HBO Max. Volg je ons kanaal op Whatsapp al?
Gerelateerde onderwerpen
Gerelateerde wedstrijden
/images.sports.gracenote.com/images/lib/basic/geo/country/flag/large/2240.png)
/images.sports.gracenote.com/images/lib/basic/geo/country/flag/large/6944.png)
1
2
2
6
6
6
Advertentie
Advertentie