Toch nog Nederlands succes op Wimbledon - Sem Verbeek met dubbelpartner Katerina Siniakova naar finale gemengd dubbel
DoorYvo van Dorst
Gepubliceerd 08/07/2025 om 21:31 GMT+2
Sem Verbeek staat samen met zijn dubbelpartner Katerina Siniakova in de finale van het gemengd dubbel-toernooi op Wimbledon. De Nederlander versloeg in de halve finale het duo Timea Babos en Mate Pavic met 2-0. Verbeek is niet de enige Nederlander die nog in het toernooi zit. Ook David Pel vocht zich in het dubbelspel bij de mannen nog naar de halve finale.
Succes op Wimbledon - Sem Verbeek met dubbelpartner Katerina Siniakova naar gemengd dubbel-finale
Video credit: Eurosport
Verbeek was dus samen met Pel nog over om de Nederlandse eer hoog te houden. Eerder werd Tallon Griekspoor al teleurstellend vroeg uitgeschakeld tegen Jenson Brooksby en Botic van de Zandschulp ging na vier achtereenvolgende dagen spelen onderuit tegen Alejandro Davidovich Fokina.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/07/03/image-f479a23e-a338-477b-848e-0a8dac0c96d4-85-2560-1440.jpeg)
Hoogtepunten Botic van De Zandschulp - Alejandro Davidovich Fokina - Wimbledon
Video credit: Eurosport
Knappe zege
Voorafgaand aan de wedstrijd tegen Babos en Pavic waren Verbeek en Siniakova de underdog. De eerste set ging echter niet naar de favoriet, want het duo met de Nederlander speelde slim en sleepte de eerste set met 6-3 binnen na een break vroeg in de set.
In de tweede set was het een stuk spannender op de baan. Verbeek en Siniakova hielden hun eigen servicebeurt, maar ook Babos en Pavic gaven niet toe in hun eigen games. Toch lukte het het duo van de Nederlander om in het absolute slot van de set de tegenstander te breken, waardoor ze de set met 7-5 en de wedstrijd wisten te winnen.
In de finale treffen Verbeek en Siniakova het duo Luisa Stefani en Joe Salisbury. Eerstgenoemde is een Braziliaanse. Salisbury is een Brit die dus een thuiswedstrijd speelt op Wimbledon.
David Pel
Ook Pel is als Nederlander nog in het toernooi. Hij speelt het dubbeltoernooi bij de mannen samen met de Australiër Rinky Hijikata. In de kwartfinale werden de Brazilianen Rafael Matos en Marcelo Melo verslagen. In de halve finale treffen Hijikata en Pel het duo Marcelo Arévalo en Pavic, laatstgenoemde verloor dus net van Verbeek en Siniakova in het gemengd-dubbeltoernooi.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/07/08/image-e88ebfed-f65f-4623-87e2-a8aa0d8e8235-85-2560-1440.jpeg)
David Pel bereikt halve finale dubbelspel Wimbledon aan de zijde van Rinky Hijikata
Video credit: Eurosport
Waar kijk je?
Voor de Australian Open, Roland Garros, Wimbledon en de US Open ben je bij ons aan het juiste adres! Tijdens de Grand Slams zie je alle rally’s, alle mooie punten en alle Nederlanders in actie. Kijk live op Eurosport of stream jouw gewenste partij via HBO Max.
Advertentie
Advertentie