Paul Simonis vertrekt na historisch jaar bij Go Ahead Eagles - succescoach tekent tweejarig contract bij VfL Wolfsburg
DoorYvo van Dorst
Gepubliceerd 12/06/2025 om 11:16 GMT+2
Paul Simonis heeft Go Ahead Eagles na één van de succesvolste seizoenen in de clubgeschiedenis alweer verlaten. De coach heeft een contract voor twee jaar getekend bij VfL Wolfsburg. Simonis werd kortstondig ook aan Ajax gelinkt, maar de Bundesliga wordt nu zijn nieuwe werkveld.
Paul Simonis
Foto: Getty Images
Simonis stond afgelopen seizoen voor het eerst als hoofdtrainer aan het roer bij een Eredivisie-club. Dat jaar was direct succesvol, aangezien hij op de zevende plaats eindigde met Go Ahead Eagles. Het grote hoogtepunt van het seizoen was echter de winst van de KNVB Beker, waardoor de ploeg uit Deventer zich mag opmaken voor Europees voetbal.
'Kans die ik niet kon laten lopen'
De succestrainer verlengde zijn contract bij Go Ahead tot 2028, maar hij bleek niet houdbaar. Al snel werd hij gelinkt aan Ajax en aan VfL Wolfsburg. Die laatste club heeft nu doorgepakt. Wolfsburg heeft Simonis officieel gepresenteerd als coach voor volgend seizoen. De Nederlander blijft tot medio 2027 verbonden aan de Duitse club.
Simonis neemt op de website van Go Ahead Eagles afscheid van de club en de fans. "Ik ben enorm dankbaar dat ik altijd de steun heb gevoeld van de supporters, ook in mindere fases. Dat heeft me soms echt op de been gehouden. Ondanks dat ik onervaren ben, ben ik vanaf minuut 1 gesteund en ben ik positief benaderd. Daar ben ik heel dankbaar voor."
Toch verlaat Simonis de club voor een ‘kans die hij niet kon laten lopen’. "Aan de ene kan ben ik blij dat ik bij zo’n grote club ga werken die in een grote Europese competitie speelt. Het is voor mij een unieke kans. Die wilde ik aangrijpen. Aan de andere kant laat je een club achter die echt in je hart zit."
Wolfsburg
Bij Wolfsburg treedt Simonis in de voetsporen van Nederlandse trainers als Huub Stevens en Andries Jonker. De Duitse club eindigde afgelopen seizoen als elfde in de Bundesliga, waardoor de ploeg geen Europees voetbal speelt.
WAAR VOLG JE HET SPORTNIEUWS?
Al het laatste sportnieuws van voetbal tot veldrijden en van snooker tot biatlon volg je hier bij Eurosport en HBO Max.
Gerelateerde onderwerpen
Advertentie
Advertentie