Oranje Leeuwinnen zijn Wales overtuigend de baas in eerste duel op EK

De Oranje Leeuwinnen zijn het EK in Zwitserland uitstekend begonnen. Tegen Wales werd het 3-0 voor Nederland door doelpunten van Miedema, Pelova en Brugts. Het was voor Miedema bovendien haar honderdste goal in het shirt van Oranje.

Miedema viert haar goal

Foto: Getty Images

De Nederlandse vrouwen begonnen scherp en na zes minuten was het al bijna raak. Jill Roord was dicht bij de openingstreffer, maar keeper Clark bracht knap redding. Nederland had vervolgens moeite om door de goed georganiseerde defensie van Wales heen te komen, maar in de 35e minuut was opnieuw Roord centimeters van een doelpunt verwijderd. Het afstandschot belandde echter op de paal en zo leken de teams met een 0-0 tussenstand de rust in te gaan.
Viviane Miedema dacht daar echter anders over. In de blessuretijd van de eerste helft kapte de spits knap een tegenstandster uit, waarna een mooi geplaatst schot in de verre hoek plofte. Het was het 100e doelpunt voor Miedema in dienst van het Nederlands elftal.
Na rust trok Nederland de goede lijn door. Drie minuten na de hervatting werd een voorzet van Van de Donk door Pelova binnen geschoten en nog voor er een uur gespeeld was, volgde ook de 3-0. Groenen knalde op de lat, maar de aanval zette zich voort en bij de tweede paal kon Brugts binnen tikken. Vervolgen werd de wedstrijd uitgespeeld en dus was de eindstand 3-0 voor Nederland.

Waar volg je het sportnieuws?

Al het laatste sportnieuws van voetbal tot veldrijden en van snooker tot biatlon volg je hier bij Eurosport en HBO Max.
Meer dan 3 miljoen sportfans gebruiken inmiddels de app!
Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, resultaten en live sport
Download
Deel dit artikel
Gerelateerde wedstrijden
Advertentie
Advertentie