WK voor clubs | Manchester City wint vijf prijzen in 2023 – “Dit is een Engelse club nog nooit gelukt”

Vrijdagavond won Manchester City in Saudi-Arabië de vijfde prijs van 2023, uniek in Engeland. Nog nooit eerder slaagde een club uit dat land erin dezelfde vijf prijzen te pakken als de ploeg van trainer Pep Guardiola. De trainer was dan zelf ook trots en noemde het een ‘uitzonderlijke prestatie’.

JEDDAH, SAUDI ARABIA - DECEMBER 22: Pep Guardiola the head coach / manager of Manchester City celebrates with the FIFA Club World Cup Trophy after his team's victory in the FIFA Club World Cup Saudi Arabia 2023 Final match between Manchester City and Flum

Foto: Eurosport

De eerste prijs van het kalenderjaar 2023 kwam op 20 mei en dat zonder dat Manchester City zelf speelde. Arsenal, de grootste concurrent in de strijd om landstitel, verloor met 1-0 van Nottingham Forrest. Daarmee was het gat tussen de twee ploegen zo groot geworden dat City niet meer bijgehaald kon worden.
Een dag later vierde het blauwe gedeelte van Manchester die titel nadat het zelf met 1-0 van Chelsea won. Een paar weken daarna volgde de tweede titel van het jaar. De ploeg van Guardiola stond tegenover aartsrivaal Mancester United in de FA cup-finale.
Al heel snel kwamen ‘the Citizens’ op voorsprong door een doelpunt van Ilkay Gundogan. Nadat Bruno Fernandes nog voor rust gelijk maakte, kroonde Gundogan zich tot grote held door in de tweede helft ook de winnende treffer voor zijn rekening te nemen.
Zeven dagen later was het weer raak. City speelde de Champions League-finale tegen Inter. Twintig minuten voor tijd knalde middenvelder Rodri de bal achter doelman Onana en voor het eerst in de clubhistorie hield een speler van Manchester City de cup met de grote oren omhoog.
De volgende prijs liet even op zich wachten en het is misschien moeilijk te geloven, maar ondertussen verloor City ook nog de strijd om een prijs. Met penalty’s werd verloren van Arsenal in de Community Shield.
Toch hoefden de fans niet lang te treuren. Op 26 augustus won City de UEFA Super Cup. Prijs nummer vier werd via penalty’s in de wacht gesleept. Haaland, Alvarez, Kovacic, Grealish en Walker scoorde allemaal vanaf de stip.
Vrijdagavond kwam de unieke vijfde prijs door een 4-0 zege op het Braziliaanse Fluminense. Het WK voor clubs werd voor het eerst in de historie gewonnen. Met Nederlander Nathan Aké in een hoofdrol bij het eerste doelpunt.

EUFORISCHE GUARDIOLA

Pep Guardiola won in zijn carrière al veel prijzen, maar ook hij had naar eigen zeggen zo’n succesjaar nog niet meegemaakt. “Ik ben zo trots op de club. Dit is een uitzonderlijke prestatie”, zei de oefenmeester na afloop van het duel in Saudi-Arabië.
"De treble winnen was al speciaal. Het is uitzonderlijk dat we nóg twee prijzen hebben gewonnen en daarmee vijf belangrijke titels hebben. Het laat de unieke mentaliteit van het team, de club en de fans zien. Het is iets wat geen andere Engelse club ooit heeft bereikt. We zullen deze ongelooflijke tijd nooit vergeten”, vervolgde Guardiola.

RECORDS

Naast de vijfde prijs gebeurde er nog twee unieke dingen. Zo won Guardiola als eerste trainer ooit voor de vierde keer het WK voor clubs. Dat deed hij eerder met Barcelona (2x) en Bayern München.
Ook werd er nog een record verbroken in de wedstrijd zelf. Na veertig seconden viel de openingstreffer en nooit eerder viel er een doelpunt sneller in de strijd om de wereldbeker. Julian Alvarez noteerde de treffer, nadat hij een rebound van een schot van Aké binnen werkte.

WAAR VOLG JE HET SPORTNIEUWS?

Al het sportnieuws van voetbal tot schaatsen en van judo tot atletiek volg je hier bij Eurosport. Volg je ons nieuwe kanaal op Whatsapp al?
Meer dan 3 miljoen sportfans gebruiken inmiddels de app!
Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, resultaten en live sport
Download
Deel dit artikel
Advertentie
Advertentie