Chelsea wint dankzij ontketende Palmer in verhitte finale van PSG - Tweede wereldtitel voor clubs voor Londenaren
DoorMaurits ten Kate
Geupdate 14/07/2025 om 11:28 GMT+2
Chelsea heeft zondag in het Amerikaanse East Rutherford het WK voor clubs gewonnen door Paris Saint-Germain met 3-0 te verslaan. In een verhitte finale nam Cole Palmer zijn ploeg bij de hand met twee snelle goals. PSG, dat het toernooi tot de finale domineerde, verzaakte compleet in de finale en kon de emoties niet in de hand houden.
Chelsea wint in verhitte finale van PSG - Tweede wereldtitel voor clubs voor Londenaren
Video credit: SNTV
Cole Palmer opende halverwege de eerste helft de score met twee vrijwel identieke doelpunten. De 23-jarige Engelsman vierde zijn goals uiteraard op zijn kenmerkende manier van juichen.
Kort voor rust maakte João Pedro er 3-0 van. De Braziliaan, deze zomer overgekomen van Brighton, scoorde daarmee zijn derde doelpunt van het toernooi. Hoewel er na rust niet meer werd gescoord, bleef Chelsea de bovenliggende partij. PSG moest het laatste kwartier met tien man spelen nadat João Neves rood kreeg voor het aan de haren trekken van Marc Cucurella.
Na het laatste fluitsignaal was het spektakel nog niet voorbij, want João Pedro en PSG-doelman Gianluigi Donnarumma hadden het nog met elkaar aan de stok, waarna PSG-trainer Luis Enrique de Portugese aanvaller tegen de grond werkte.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/07/14/image-c5b8d62d-a915-471c-be2f-668d12fb24fd-85-2560-1440.jpeg)
Luis Enrique duwt Chelsea-spits João Pedro omver bij opstootje na beladen WK-finale
Video credit: SNTV
Trump steelt de aandacht
Chelsea mocht uiteindelijk de trofee in ontvangst nemen uit handen van onder meer FIFA-voorzitter Gianni Infantino en president Donald Trump, die ondanks boegeroep op het veld verscheen. Cole Palmer werd uitgeroepen tot beste speler van het toernooi. Keeper Robert Sánchez kreeg de prijs voor beste doelman, terwijl PSG-spits Désiré Doué werd uitgeroepen tot beste jonge speler.
Voor Chelsea is het de tweede wereldtitel voor clubs in de historie. 'The Blues werden dit seizoen vierde in de Premier League en wonnen daarnaast de Conference League. PSG, dat dit seizoen de dubbel in eigen land won en ook voor het eerst in de clubhistorie de Champions League veroverde, greep dus naast de vierde prijs van het seizoen.
De selectie en staf van Chelsea mogen nu genieten van vijf weken zonder voetbal, daarna start het nieuwe Premier League-seizoen weer. PSG komt al eerder in actie als het om de Europese Supercup speelt tegen Tottenham Hotspur.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/07/13/image-06f50b0d-3f1a-4271-b92e-fb08e97c8a56-85-2560-1440.jpeg)
Donald Trump pakt het podium terwijl Chelsea trofee in ontvangst neemt
Video credit: SNTV
Waar volg je het sportnieuws?
Al het laatste sportnieuws van voetbal tot veldrijden en van snooker tot biatlon volg je hier bij Eurosport en HBO Max.
Gerelateerde onderwerpen