De kop is eraf! Mexico wint eenzijdig openingsduel van FIFA Wereldkampioenschap tegen Zuid-Afrika

Volg Eurosport op Google

Na een lange aanloop is het WK voetbal eindelijk begonnen. Voor Nederland is het nog even wachten tot zondagavond, maar voor een van de organiserende landen is het toernooi al van start gegaan. Voor de vijfde keer in de geschiedenis van het WK speelde Mexico de openingswedstrijd, voor de eerste keer won het land daadwerkelijk dat eerste duel van het toernooi.

Moment van de waarheid breekt aan voor Mexico - aftellen naar openingswedstrijd tegen Zuid-Afrika

Video credit: SNTV

Zuid-Afrika werd behoorlijk eenvoudig met 2-0 verslagen voor het oog van 83.000 toeschouwers. Onder hen bevond zich uiteraard FIFA-president Gianni Infantino, die voor het fluitsignaal trots aan iedereen liet zien waar het de komende anderhalve maand om draait: de wereldbeker.
Mexico speelde direct na de start van de wedstrijd stukken beter dan Zuid-Afrika. Bafana Bafana had weinig in de melk te brokkelen. Julian Quinones beloonde de sterke openingsfase van de Mexicanen met het openingsdoelpunt in de negende minuut.
picture

Bafana Bafana weer van de partij - Hugo Broos bereidt Zuid-Afrika voor op openingsduel met Mexico

Video credit: SNTV

Spijkerhard Zuid-Afrika

Bij Zuid-Afrika vielen vooral enkele pittige overtredingen op, tot doelpogingen kwam het totaal niet. Het doel van de Mexicaans doelman werd pas in de 79e minuut door een Zuid-Afrikaan onder vuur genomen.
Op dat moment stond het al 2-0 na de treffer van routinier Raul Jimenez en speelde Zuid-Afrika met tien man na een rode kaart voor Yaya Sithole. En Zuid-Afrika haalde het einde van de wedstrijd zelfs niet met tien spelers. Na ingrijpen door de VAR gaf de Braziliaanse scheidsrechter Wilton Sampaio aan invaller Themba Zwane een rode kaart voor het slaan van een tegenstander.
picture

Laatste voorbereidingen in Aztekenstadion voor openingsduel - Mexico-Zuid-Afrika op komst

Video credit: SNTV

Mexico beter, maar morrend publiek

Mexico was dus veel beter dan Zuid-Afrika, maar het profiteerde te weinig van de surplus aan kwaliteit en het overtal aan spelers. Het publiek zat flink te morren gedurende de wedstrijd, want het was ontevreden over het spel van Mexico. De thuisploeg kreeg in blessuretijd zelfs nog een rode kaart voor het neerhalen van een doorgebroken speler. Aanvoerder Cesar Montes moest het veld verlaten.
Voor Zuid-Afrika rest een moeilijk restant van het toernooi, waarin het moet winnen van Zuid-Korea of Tsjechië voor een plek bij de beste nummers drie. Maar met het spel dat het liet zien tegen Mexico gaat dit lastig worden.
picture

Supporters Iran verwelkomen hun ploeg in alternatief basiskamp in Mexico

Video credit: SNTV

Waar volg je het WK 2026?

Al het nieuws rondom Oranje en het WK 2026 in Mexico, Canada en de Verenigde Staten lees je op Eurosport!
Meer dan 2 miljoen sportfans gebruiken inmiddels de app!
Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, resultaten en live sport
Download
Deel dit artikel
Gerelateerde wedstrijden
Advertentie
Advertentie