CL | PSV treft minder vol Parc des Princes - "Gemis Messi en Mbappé bij Paris Saint-Germain is zichtbaar"

Het stadion van Paris Saint-Germain zat de voorbije jaren altijd goedgevuld. Dat was voornamelijk te danken aan de komst van supersterren Kylian Mbappé, Neymar en Lionel Messi. Nu het drietal is vertrokken naar respectievelijk Real Madrid, Al-Hilal en Inter Miami zitten er plotseling fors minder fans op tribune... PSV zal vanavond dus naar alle verwachting niet in een heksenketel terechtkomen.

Paris 2024 | Vrouwen Verenigde Staten pakken olympisch voetbalgoud - Marta zwaait zonder goud af

Video credit: Eurosport

Het Parc des Princes biedt plaats aan 48.500 toeschouwers en volgens de officiële aantallen zitten die er ook elke week. De werkelijkheid is volgens sommige fans echter anders.
Bij verschillende wedstrijden, zoals die van PSG zaterdag tegen Strasbourg (4-2), waren bepaalde tribunes grotendeels leeg. De reden ligt voor de hand: supersterren Neymar, Lionel Messi en Kylian Mbappé vertrokken, maar de prijzen voor kaartjes zijn hetzelfde gebleven
Bij sommige supporters maakt het niet uit in welke divisie hun club speelt of welke spelers hun shirt dragen. "Het is niet de schuld van de spelers", vertelt Aurélien, een seizoenskaarthouder van PSG aan Eurosport Frankrijk.
"Maar het is waar dat sterren als Messi en Neymar 'fans' hierheen brachten in plaats van supporters. Dat kunnen we duidelijk zien. Er zitten een stuk minder Zuid-Amerikanen op de tribunes."

Ticketprijzen

Een andere verklaring ligt bij Ticketplace, de aan- en verkoopsite die PSG jarenlang heeft gebruikt om kaartjes te verkopen. PSG gebruikt deze site om de zwarte handel tegen te gaan
Dit platform, dat eerder werd bekritiseerd vanwege de prijsexplosie die het veroorzaakte voor bepaalde wedstrijd, vormt vandaag de dag een probleem voor de...vloerprijzen die het oplegt.
"Op bepaalde tribunes heeft het vertrek van de sterren ervoor gezorgd dat de vraag is gedaald. Voor een kaartje van PSG tegen Strasbourg is de goedkoopste plaats bijvoorbeeld 60 euro. Dit is de reden waarom sommige seizoenskaarthouders hun plaats vaak op de zwarte markt verkopen, tegen prijzen die veel lager zijn dan de bodemprijs", aldus Aurélien.

PSV op bezoek in Parc des Princes

Het PSV van trainer Peter Bosz gaat in de Champions League op bezoek in het Parc des Princes. Grote kans dat ook dinsdagavond het stadion niet helemaal vol zit, al trekt een Champions League-affiche doorgaans meer publiek dan een gemiddelde competitiewedstrijd in de Ligue 1.
De Eindhovenaren zijn op zoek naar hun eerste overwinning in het miljardenbal. Eeder in het toernooi werd er al met 3-1 verloren van Juventus. Drie weken geleden leek PSV de eerste zege binnen te hebben, maar uiteindelijk moest de kampioen van Nederland na veel gemiste kansen genoegen nemen met een gelijkspel tegen Sporting Lissabon (1-1).
PSV moet het stellen zonder de sterkhouders Jerdy Schouten en Joey Veerman. De twee internationals zijn geblesseerd. Ismail Saibari en Guus Til speelden zaterdag tegen AZ (1-2) in hun plaats. Ook Rick Karsdorp is er vanavond niet bij.
De wedstrijd in Parijs als onderdeel van de nieuwe opzet genaamd League Phase begint vanavond om 21:00 uur.

Waar volg je het sportnieuws?

Al het sportnieuws van voetbal tot wielrennen en van zwemmen tot atletiek volg je hier bij Eurosport en HBO Max. Volg je ons kanaal op whatsapp al?
Meer dan 3 miljoen sportfans gebruiken inmiddels de app!
Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, resultaten en live sport
Download
Deel dit artikel
Gerelateerde wedstrijden
Advertentie
Advertentie