Voetbal | Mbappé erft aanvoerdersband van gestopte Lloris - "Daar zijn we het allemaal over eens"

Volg Eurosport op Google

Kylian Mbappé is de nieuwe aanvoerder van het Franse nationale elftal. De aanvaller van PSG neemt de aanvoerdersband over van keeper Hugo Lloris, die na het WK aankondigde te stoppen bij 'Les Bleus.' Ibrahima Konaté, verdediger van het Engelse Liverpool, groeide samen op met de Franse superster en is maar wat blij dat zijn vriend nu de leider wordt bij het Franse team.

Kylian Mbappe

Foto: SID

Raphael Varane, de man van wie iedereen verwachtte dat hij de nieuwe aanvoerder zou worden, beëindigde in februari plotseling zijn interlandcarrière. De verdediger van Manchester United vond het interlandschema te vol en besloot daarom te stoppen.
Antoine Griezmann had de band ook graag willen hebben, maar de keuze van Bondscoach Didier Deschamps ging uiteindelijk naar de superster van PSG, die tevens topscorer van het WK werd met acht goals.
Opvallend genoeg zal Mbappé de aanvoerdersband voor het eerst dragen tijdens het EK-kwalificatieduel met Nederland aanstaande vrijdag. Beide teams ontmoeten elkaar dan voor het eerste duel in Groep B in het Stade de France.
picture

Kylian Mbappé, Antoine Griezmann

Foto: AFP

Geschikt

Verdediger Ibrahima Konaté van Liverpool is het helemaal eens met de beslissing. "Zelfs als ik er een mening over zou hebben, zou dat niets veranderen. Eerlijk gezegd verdient Mbappé het, we zijn het met zijn allen daar unaniem over eens."
"Hij verdient het door wat hij deed tijdens het WK en met PSG. Hij is een zeer goede leider op en naast het veld. Ik wens hem het allerbeste en ik weet zeker dat hij een een zeer goede aanvoerder gaat zijn."
Hij is een jonge jongen die graag lacht en plezier heeft. Sommigen denken misschien dat hij arrogant is. Het is een vraag die ook vaak aan mij werd gesteld, maar ik antwoord dan altijd. Ben je gek? Hij is juist heel aardig."

WAAR VOLG JE HET SPORTNIEUWS?

Al het laatste sportnieuws van voetbal tot veldrijden en van snooker tot biatlon volg je hier bij Eurosport.
Meer dan 2 miljoen sportfans gebruiken inmiddels de app!
Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, resultaten en live sport
Download
Deel dit artikel
Advertentie
Advertentie