Indonesië stunt niet tegen Saudi-Arabië – plaatsing voor WK moeilijk verhaal voor Kluivert en co

Het nationale voetbalteam van Indonesië, dat onder leiding staat van bondscoach Patrick Kluivert, heeft een nederlaag geleden tegen Saudi-Arabië. Met 2-3 werd verloren in de Aziatische play-offs. Hierdoor laat Indonesië een grote kans liggen op directe plaatsing voor de wereldkampioenschappen van volgend jaar.

Patrick Kluivert

Foto: Getty Images

In twee poules van drie teams strijden zes Aziatische teams om twee tickets voor het WK van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De groepswinnaars gaan naar het WK, de nummers twee kunnen zich via via alsnog plaatsen. Indonesië speelt zaterdag (21.30 uur) nog tegen Irak. Drie dagen later is de ontmoeting tussen Irak en Saudi-Arabië.
Indonesië probeert het WK te bereiken met een selectie vol spelers met Nederlandse roots. In en tegen Saudi-Arabië, het land waar de play-offs worden gespeeld, stonden (oud-)Eredivisie-spelers Maarten Paes, Kevin Diks, Jay Idzes, Dean James, Miliano Jonathans, Joey Pelupessy en Ragnar Oratmangoen aan de aftrap.

twee benutte strafschoppen diks

Diks zette Indonesië op voorsprong door een benutte penalty. De VAR had lang nodig om tot de beslissing van de strafschop te komen nadat Hassan Al Tambakti de bal op zijn arm kreeg. Saudi-Arabië boog in de tweede helft de achterstand om na persoonlijke fouten van Marc Klok en Idzes. Mohammed Abu Al Shamat schoot de gelijkmaker binnen, waarna Firas Al-Buraikan via een strafschop Saudi-Arabië op voorsprong schoot.
Invaller Ole Romeny zag Nawaf Al-Boushail hands maken, waardoor Diks opnieuw de kans kreeg om vanaf elf meter te scoren. De speler van Borussia Mönchengladbach faalde wederom niet en bracht de stand terug tot 2-3. Voor een gelijkspel onvoldoende, maar het doelpunt kan nog van belang zijn voor het doelsaldo.

kluivert ontevreden na fouten

"We begonnen vrij goed, maar na de 1-0 gaven we het weg. Dat mag niet gebeuren, maar het gebeurde toch. We verdedigden niet goed tussen de linies, waardoor de vleugelaanvallers onze verdedigers konden opzoeken. We kregen er geen grip meer op na de 1-0, daarna gaven we de doelpunten veel te makkelijk weg. Het is zonde dat dit gebeurt', zei Kluivert op de persconferentie na afloop van de nederlaag.
Indonesische media zijn kritisch op Kluivert. De keuze van de bondscoach om Marc Klok (in Amsterdam geboren, maar nooit spelend in de Eredivisie) en Yakob Sayuri op te stellen levert kritiek op. De krant Bola Sport plaatst ook vraagtekens bij de verandering van tactiek (naar 4-2-3-1) en het spelen zonder een echte spits. Romeny was geblesseerd geweest en kon niet in de basis beginnen.

Waar volg je het sportnieuws?

Al het laatste sportnieuws van voetbal tot veldrijden en van snooker tot biatlon volg je hier bij Eurosport en HBO Max.
Meer dan 3 miljoen sportfans gebruiken inmiddels de app!
Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, resultaten en live sport
Download
Deel dit artikel
Gerelateerde wedstrijden
Advertentie
Advertentie