Amstel Gold Race | Kan dit door de beugel? Pogacar krijgt hulp van koerswagen

Niemand kan iets afdoen aan de overwinning van Tadej Pogacar in de Amstel Gold Race. Maar in de finale gebeurde toch iets opmerkelijks. Toen Ben Healy de achtervolging inzette, kwam er prompt een auto voor Pogacar rijden. Heel dicht voor Pogacar. Zo dicht zelfs dat hij er voordeel van moet hebben gehad. Terwijl de ophef losbarstte, onder meer bij EF Education-EasyPost, groeide de voorsprong weer.

Amstel Gold Race | Kan dit door de beugel? Pogacar krijgt hulp van koerswagen

Video credit: Eurosport

Op de Keutenberg rammelde Tadej Pogacar definitief al zijn tegenstanders uit het wiel. Uit een kopgroep van net iets meer dan tien renners versnelde hij een eerste keer op Eyserbosweg, waarbij enkel Tom Pidcock en in een later stadium Ben Healy konden aansluiten. Enkele kilometers later reed de Sloveen helemaal alleen aan kop.
Achter hem kwamen de Brit van INEOS-Grenadiers en de tot Ier genaturaliseerde Brit van EF Education-EasyPost bij elkaar, waarbij Healy al gauw merkte dat het beste er bij Pidcock vanaf was. Een versnelling van de renner in het roze volgde op de Geulhemmerberg en het gat naar de winnaar van de Ronde van Vlaanderen - en tal van andere koersen dit jaar - slonk van een halve minuut naar net iets minder dan twintig seconden.

Dernykoers

Tot er een opmerkelijk zicht aan de kop van de koers was: de auto met daarin wedstrijdleider Leo van Vliet kwam opzichtig dicht voor Pogacar te rijden. Hierbij was het overduidelijk dat de Sloveen een enorm voordeel had van de slipstream van de wagen op weg naar de Bemelerberg. Eens die heuvel werd opgedraaid, was het verschil tussen de koploper en zijn achtervolger weer significant opgelopen.
Reden tot ophef bij de Amerikaanse teammanager van EF Education-EasyPost, oud-renner Jonathan Vaughters die er sowieso om bekend staat geen blad voor de mond te nemen. "Echt geweldig werk van de wedstrijdorganisatie van de Amstel Gold Race", klonk hij cynisch op Twitter. "De dernykoers is altijd het meest spectaculaire onderdeel van het baanwielrennen, dus ik denk dat ze het nu ook bij het wegwielrennen introduceren." Even later postte hij ook de beelden op social media. "Kom nou toch eens", was zijn reactie erbij.

Niet de enige

Het is dit voorjaar al de zoveelste keer dat een koploper enorm geholpen wordt door alles wat de koerskaravaan met zich mee brengt. Zo werd Dylan van Baarle op sleeptouw genomen in de finale van de Omloop Het Nieuwsblad, was in Dwars door Vlaanderen een motor enorm behulpzaam voor winnaar Christophe Laporte bij diens versnelling en ging het eerder vandaag ook al mis in de finale van de Amstel Gold Race Ladies Edition.
De Italiaanse Soraya Paladin versnelde op de Bemelerberg en met name bij het boven komen op de top van die beklimming kreeg ze enorme hulp van een motor. In het zog van de wat zwaarder beladen tweewieler kon ze zo haar voorsprong op het peloton binnen no-time uitbreiden.
picture

Amstel Gold Race | Motard rijdt lang vlak voor Soraya Paladin

Video credit: Eurosport

Waar kijk je?

Na de Amstel Gold Race is het tijd voor de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik, al hebben we tussendoor ook nog de Tour of the Alps! Je mist niks bij Eurosport en discovery+.
Meer dan 3 miljoen sportfans gebruiken inmiddels de app!
Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, resultaten en live sport
Download
Deel dit artikel
Advertentie
Advertentie