Mischa Bredewold wint voor derde jaar op rij de Classic Lorient Aglomération - Nederlands podium

Volg Eurosport op Google

Mischa Bredewold heeft zaterdag de Classic Lorient Aglomération gewonnen. In de straten van Plouay was de renster van SD Worx - Protime voor het derde jaar op rij de sterkste door de sprint van een uitgedund peloton te winnen van Marianne Vos en Eline Jansen. Het was een knappe prestatie van de Nederlandse renster die terugkwam van achterstand na een valpartij.

Mischa Bredewold wint voor derde jaar op rij de Classic Lorient Aglomération - Nederlands podium

Video credit: Eurosport

De rensters kregen een lastig parcours voor de kiezen. Ze moesten voortdurend op en af, het was veel draaien en keren en de natte omstandigheden maakten het er niet gemakkelijker op. Regelmatig lagen er rensters op de grond.
Drie rensters kregen de ruimte van het peloton. Daaronder bevonden zich twee Nederlandse vrouwen: Lucinda Brand en Sabrina Stultiens. Zij kregen gezelschap van de Britse Josie Nelson.

Kuitenbijter

Op Côte du Lezot, een flinke kuitenbijter op het lokale circuit, gooiden de twee Nederlandse rensters Nelson overboord. Ondertussen zette het peloton de achtervolging in op de koplopers. Silvia Persico trok af en toe goed door. Ze dunde daarmee de grote groep snel uit.
Femke de Vries opende de finale. Haar eerste aanval slaagde niet, maar bij poging twee bleef ze wel vooruit. De Nederlandse kreeg Eleonora Gasparrini en Franziska Koch met zich mee. Het verschil met de twee koplopers was bij het ingaan van de laatste ronde nog slechts 15 seconden. Het uitgedunde peloton reed 40 seconden achter het leidende duo.
Bredewold zat hier inmiddels weer bij. Door een valpartij raakte ze achterop en moest flink in de achtervolging om de aansluiting te kunnen maken.

Finale

In de laatste 10 kilometer kwam het achtervolgende drietal bij de koplopers. Van een goede samenwerking was echter geen sprake. Vooral Gasparrini weigerde werk te doen.
Het zorgde ervoor dat, ondanks een aanval van Koch, de achtervolgende groep de aansluiting wist te maken. Dit kwam vooral door een flinke versnelling van Liane Lippert.
De overgebleven groep sprintte vervolgens om de winst. Hierin bleek Bredewold de beste. Ze passeerde Vos en Jansen en kon voor het derde jaar op rij juichen in Plouay.

Waar kijk je?

Eurosport en HBO Max zijn in 2025 jouw Home of Cycling! Van de eerste koersjes op Mallorca tot de volledige World Tour en alle grote ronden, waarvan de Giro d'Italia exclusief.
Meer dan 2 miljoen sportfans gebruiken inmiddels de app!
Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, resultaten en live sport
Download
Deel dit artikel
Advertentie
Advertentie