"Thymen Arensman moet gewoon elke dag volle bak van A naar B rijden" - Tom Dumoulin heeft advies na tijdverlies in Giro d'Italia

Thymen Arensman was de grote verliezer in de eerste Giro-etappe. De lange Ineos-kopman staat na de eerste dag 58ste, zijn achterstand op Mads Pedersen is 1:45 minuten. Dat is veel. Tom Dumoulin: "Het beste advies dat ik ooit kreeg kwam van Laurens ten Dam. Die zei me voor de Giro eens dat hij slechts van mij verlangde dat ik 21 dagen volle bak van A naar B zou rijden. Dat moet Thymen nu ook doen."

"Arensman moet gewoon elke dag volle bak van A naar B rijden" - Dumoulin heeft advies na tijdverlies

Video credit: Eurosport

In Kop over Kop keken Jip van den Bos en Tom Dumoulin terug op de voor Arensman teleurstellende openingsetappe. Tom Dumoulin noemde het "gewoon niet goed. Het is heel teleurstellend, ook voor hem. Zelf had hij er natuurlijk, zeker na die goede Parijs-Nice en de Tour of the Alps, meer van verwacht."
Tom Dumoulin ging dit voorjaar op bezoek bij Arensman in Andorra. "We hebben een aantal heel bijzondere gesprekken gehad." Het leek te helpen, zoals ook een fietsvakantie Arensman op het juiste pad had gezet. "Ik dacht echt dat hij dit voorjaar de switch had gemaakt. Hij benaderde zijn sport anders, zat zichzelf niet meer in de weg."

laatste giro-winnaar

Dan is de start van de Giro een tegenvaller. Dumoulin: "Ik hoop dat het hem gaat lukken hiervan te herstellen. Dat het hem lukt mij ooit op te volgen. Ik zou het mooi vinden als ik straks niet meer de laatste Nederlandse Giro-winnaar ben. Maar het wordt natuurlijk nu wel moeilijker."
picture

“Tom Dumoulin is mijn held en gaf me zijn telefoonnummer” - Thymen Arensman vindt soort mentor

Video credit: Eurosport

geen mental coach

De vraag is welk advies de oud-winnaar voor Arensman heeft. "Ik ben natuurlijk geen mental coach, ik kan alleen maar vanuit mijn persoonlijke ervaringen spreken. Nou ja, het klinkt misschien stom, maar Thymen heeft niks te verliezen."
Dumoulin vervolgde: "Het beste advies dat ik ooit kreeg kwam van Laurens ten Dam. Die zei me voor de Giro eens dat hij slechts van mij verlangde dat ik 21 dagen volle bak van A naar B zou rijden. Of ik nou lek zou rijden, moest poepen, of wat dan ook, ik moest gewoon elke dag vol naar de finish rijden. Zo is het voor hem ook. En dan zie je wel waar je staat. Anderhalve minuut verliezen is echt klote, maar je doet er niks meer aan. Maar morgen moet hij gewoon weer alles geven."
picture

Pedersen troeft Wout van Aert af in straten van Tirana en pakt eerste roze trui

Video credit: Eurosport

niet afschrijven

Jip van den Bos houdt er de moed nog in. "Hij is natuurlijk wel het grootste slachtoffer, is er als enige van de mannen met aspiraties voor het klassement afgereden. Maar ik denk dat het podium voor hem nog wel mogelijk is." Dat baseert Van den Bos op Arensmans voorgaande grote rondes. "We moeten hem niet te snel afschrijven. Hij lijkt er altijd steeds beter in te komen. Maar, dit moet toch wel iets mentaals zijn?"

Bellen

Dumoulin zal Arensman niet bellen. "Ik wil me niet opdringen. Maar hij heeft mijn nummer, als hij me nodig heeft mag hij me bellen. En dat weet Thymen ook."  

Waar kijk je?

Eurosport en HBO Max zijn in 2025 jouw Home of Cycling! De Giro d'Italia is vanaf vrijdag 9 mei elke dag live en exclusief bij ons te zien!
Meer dan 3 miljoen sportfans gebruiken inmiddels de app!
Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, resultaten en live sport
Download
Deel dit artikel
Advertentie
Advertentie