RennersTeamsTijd
1Richard Carapaz
MOVISTAR
MOVISTAR90h 01' 47''
2Vincenzo Nibali
Bahrain-Merida
Bahrain-Merida+1' 05''
3Primož Roglic
Team Jumbo - Visma
Team Jumbo - Visma+2' 30''
4Mikel Landa
MOVISTAR
MOVISTAR+2' 38''
5Bauke Mollema
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+5' 43''
6Rafal Majka
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+6' 56''
7Miguel Ángel López
ASTANA PRO
ASTANA PRO+7' 26''
8Simon Yates
Mitchelton-Scott
Mitchelton-Scott+7' 49''
9Pavel Sivakov
Team INEOS
Team INEOS+8' 56''
10Ilnur Zakarin
Katusha-Alpecin
Katusha-Alpecin+12' 14''
11Hugh Carthy
EF Education First
EF Education First+16' 36''
12Joe Dombrowski
EF Education First
EF Education First+20' 12''
13Valentin Madouas
Groupama - FDJ
Groupama - FDJ+21' 59''
14Jan Polanc
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+22' 38''
15Davide Formolo
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+22' 38''
16Giulio Ciccone
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+27' 19''
17Mikel Nieve
Mitchelton-Scott
Mitchelton-Scott+27' 46''
18Tanel Kangert
EF Education First
EF Education First+30' 11''
19Domenico Pozzovivo
Bahrain-Merida
Bahrain-Merida+33' 40''
20Fausto Masnada
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+34' 52''
21Víctor de la Parte
CCC Team
CCC Team+39' 51''
22Eddie Dunbar
Team INEOS
Team INEOS+42' 26''
23Damiano Caruso
Bahrain-Merida
Bahrain-Merida+49' 06''
24Sebastián Henao
Team INEOS
Team INEOS+58' 45''
25Lucas Hamilton
Mitchelton-Scott
Mitchelton-Scott+1h 04' 31''
26Andrey Zeits
ASTANA PRO
ASTANA PRO+1h 05' 28''
27Jan Hirt
ASTANA PRO
ASTANA PRO+1h 05' 38''
28Mattia Cattaneo
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+1h 09' 11''
29Alexis Vuillermoz
AG2R LA MONDIALE
AG2R LA MONDIALE+1h 12' 04''
30François Bidard
AG2R LA MONDIALE
AG2R LA MONDIALE+1h 16' 55''
31Pello Bilbao
ASTANA PRO
ASTANA PRO+1h 17' 41''
32Ben O'Connor
Team Dimension Data
Team Dimension Data+1h 17' 49''
33Bob Jungels
Deceuninck - Quick-Step
Deceuninck - Quick-Step+1h 22' 57''
34Chris Hamilton
Team Sunweb
Team Sunweb+1h 24' 02''
35Jai Hindley
Team Sunweb
Team Sunweb+1h 28' 09''
36Ion Izagirre
ASTANA PRO
ASTANA PRO+1h 28' 25''
37Eros Capecchi
Deceuninck - Quick-Step
Deceuninck - Quick-Step+1h 32' 21''
38Pieter Serry
Deceuninck - Quick-Step
Deceuninck - Quick-Step+1h 32' 54''
39Andrey Amador
MOVISTAR
MOVISTAR+1h 33' 00''
40Esteban Chaves
Mitchelton-Scott
Mitchelton-Scott+1h 33' 12''
41Koen Bouwman
Team Jumbo - Visma
Team Jumbo - Visma+1h 36' 40''
42Diego Ulissi
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+1h 38' 34''
43Jan Bakelants
Team Sunweb
Team Sunweb+1h 49' 34''
44Iván Sosa
Team INEOS
Team INEOS+1h 54' 16''
45Amanuel Ghebreigzabhier
Team Dimension Data
Team Dimension Data+1h 54' 33''
46Antonio Pedrero
MOVISTAR
MOVISTAR+1h 56' 03''
47Hubert Dupont
AG2R LA MONDIALE
AG2R LA MONDIALE+1h 56' 44''
48Dario Cataldo
ASTANA PRO
ASTANA PRO+1h 57' 41''
49Gianluca Brambilla
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+1h 59' 02''
50José Joaquín Rojas
MOVISTAR
MOVISTAR+2h 03' 31''
51Thomas De Gendt
Lotto - Soudal
Lotto - Soudal+2h 06' 26''
52Larry Warbasse
AG2R LA MONDIALE
AG2R LA MONDIALE+2h 07' 02''
53Matteo Montaguti
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+2h 07' 24''
54Amaro Antunes
CCC Team
CCC Team+2h 09' 51''
55Andrea Vendrame
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+2h 12' 22''
56Sepp Kuss
Team Jumbo - Visma
Team Jumbo - Visma+2h 15' 24''
57Giovanni Carboni
Bardiani - CSF
Bardiani - CSF+2h 18' 35''
58Manuel Senni
Bardiani - CSF
Bardiani - CSF+2h 20' 43''
59Francesco Gavazzi
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+2h 24' 42''
60Davide Villella
ASTANA PRO
ASTANA PRO+2h 27' 26''
61Nans Peters
AG2R LA MONDIALE
AG2R LA MONDIALE+2h 31' 42''
62Jay McCarthy
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+2h 40' 04''
63Nicola Conci
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+2h 41' 00''
64Tosh Van der Sande
Lotto - Soudal
Lotto - Soudal+2h 41' 58''
65Antwan Tolhoek
Team Jumbo - Visma
Team Jumbo - Visma+2h 43' 16''
66Enrico Battaglin
Katusha-Alpecin
Katusha-Alpecin+2h 44' 14''
67Nathan Brown
EF Education First
EF Education First+2h 44' 52''
68Adam Hansen
Lotto - Soudal
Lotto - Soudal+2h 46' 43''
69Enrico Gasparotto
Team Dimension Data
Team Dimension Data+2h 50' 28''
70Christopher Juul-Jensen
Mitchelton-Scott
Mitchelton-Scott+2h 50' 33''
71Rubén Plaza
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+2h 55' 14''
72Miguel Flórez
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+2h 57' 12''
73Lukasz Owsian
CCC Team
CCC Team+3h 00' 02''
74Cesare Benedetti
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+3h 03' 12''
75Paul Martens
Team Jumbo - Visma
Team Jumbo - Visma+3h 03' 30''
76Antonio Nibali
Bahrain-Merida
Bahrain-Merida+3h 04' 26''
77Kristian Sbaragli
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+3h 06' 36''
78Luke Durbridge
Mitchelton-Scott
Mitchelton-Scott+3h 09' 24''
79Ben Gastauer
AG2R LA MONDIALE
AG2R LA MONDIALE+3h 09' 32''
80Jhonatan Narváez
Team INEOS
Team INEOS+3h 10' 04''
81Marco Frapporti
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+3h 14' 04''
82Tobias Ludvigsson
Groupama - FDJ
Groupama - FDJ+3h 15' 57''
83Danilo Wyss
Team Dimension Data
Team Dimension Data+3h 18' 24''
84Luca Covili
Bardiani - CSF
Bardiani - CSF+3h 20' 58''
85Lorenzo Rota
Bardiani - CSF
Bardiani - CSF+3h 25' 08''
86Salvatore Puccio
Team INEOS
Team INEOS+3h 25' 43''
87Francisco Ventoso
CCC Team
CCC Team+3h 28' 10''
88Héctor Carretero
MOVISTAR
MOVISTAR+3h 33' 45''
89Pawel Poljanski
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+3h 35' 14''
90Manuele Boaro
ASTANA PRO
ASTANA PRO+3h 35' 32''
91Ryan Gibbons
Team Dimension Data
Team Dimension Data+3h 39' 32''
92Fabio Sabatini
Deceuninck - Quick-Step
Deceuninck - Quick-Step+3h 43' 50''
93Valerio Agnoli
Bahrain-Merida
Bahrain-Merida+3h 52' 52''
94Reto Hollenstein
Katusha-Alpecin
Katusha-Alpecin+3h 53' 05''
95Jack Bauer
Mitchelton-Scott
Mitchelton-Scott+3h 53' 06''
96Christian Knees
Team INEOS
Team INEOS+3h 54' 54''
97Michael Gogl
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+3h 58' 26''
98Andrea Garosio
Bahrain-Merida
Bahrain-Merida+4h 00' 28''
99Marco Marcato
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+4h 06' 17''
100Krists Neilands
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+4h 06' 28''
101Mikkel Honoré
Deceuninck - Quick-Step
Deceuninck - Quick-Step+4h 07' 49''
102Ivan Santaromita
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+4h 08' 19''
103Mirco Maestri
Bardiani - CSF
Bardiani - CSF+4h 11' 52''
104Jos van Emden
Team Jumbo - Visma
Team Jumbo - Visma+4h 13' 34''
105Chad Haga
Team Sunweb
Team Sunweb+4h 13' 46''
106Sean Bennett
EF Education First
EF Education First+4h 17' 00''
107Marco Canola
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+4h 18' 19''
108Jonathan Caicedo
EF Education First
EF Education First+4h 18' 35''
109Manuel Belletti
Androni Giocattoli - Sidermec
Androni Giocattoli - Sidermec+4h 20' 44''
110Grega Bole
Bahrain-Merida
Bahrain-Merida+4h 22' 27''
111Victor Campenaerts
Lotto - Soudal
Lotto - Soudal+4h 25' 03''
112Olivier Le Gac
Groupama - FDJ
Groupama - FDJ+4h 27' 17''
113Guy Niv
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+4h 29' 11''
114Michael Schwarzmann
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+4h 29' 32''
115Josef Cerný
CCC Team
CCC Team+4h 31' 48''
116Marco Haller
Katusha-Alpecin
Katusha-Alpecin+4h 31' 59''
117Jenthe Biermans
Katusha-Alpecin
Katusha-Alpecin+4h 35' 35''
118Scott Davies
Team Dimension Data
Team Dimension Data+4h 44' 40''
119Tom Leezer
Team Jumbo - Visma
Team Jumbo - Visma+4h 51' 26''
120Jasha Sütterlin
MOVISTAR
MOVISTAR+4h 53' 09''
121Dmitriy Strakhov
Katusha-Alpecin
Katusha-Alpecin+4h 56' 00''
122Pascal Ackermann
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+4h 56' 45''
123Arnaud Démare
Groupama - FDJ
Groupama - FDJ+4h 56' 59''
124Nico Denz
AG2R LA MONDIALE
AG2R LA MONDIALE+4h 58' 12''
125Guillaume Boivin
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+4h 58' 58''
126Lluís Mas
MOVISTAR
MOVISTAR+5h 00' 44''
127Rüdiger Selig
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+5h 02' 30''
128Awet Andemeskel
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+5h 06' 26''
129Kamil Gradek
CCC Team
CCC Team+5h 07' 15''
130Davide Cimolai
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+5h 08' 52''
131Simone Consonni
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+5h 09' 31''
132Jacopo Guarnieri
Groupama - FDJ
Groupama - FDJ+5h 16' 07''
133Ramon Sinkeldam
Groupama - FDJ
Groupama - FDJ+5h 21' 10''
134Juan José Lobato
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+5h 26' 51''
135Conor Dunne
Israel Cycling Academy
Israel Cycling Academy+5h 26' 52''
136Markel Irizar
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+5h 28' 23''
137Damiano Cima
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+5h 29' 19''
138Miles Scotson
Groupama - FDJ
Groupama - FDJ+5h 33' 49''
139Tom Bohli
UAE Team Emirates
UAE Team Emirates+5h 34' 50''
140Paolo Simion
Bardiani - CSF
Bardiani - CSF+5h 35' 22''
141William Clarke
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+6h 00' 17''
142Sho Hatsuyama
Nippo - Vini Fantini - Faizanè
Nippo - Vini Fantini - Faizanè+6h 05' 56''