Wout van Aert wil seizoen positief afsluiten met tweeluik in Québec en Montréal - "Dit is iets wat ik goed kan"
DoorMenno Waebeke
Geupdate 12/09/2025 om 10:50 GMT+2
Wout van Aert kende een wisselvallig seizoen met een enigszins teleurstellend voorjaar en mooie ritzeges in de Giro d'Italia en Tour de France. De sterkhouder van Visma | Lease a Bike wil zijn seizoen afsluiten met twee goede prestaties in Canada. Van Aert staat namelijk aan het vertrek van de GP de Québec en de GP de Montréal. "De zege in de Tour gaf me vertrouwen."
Van Aert lost Pogacar op natte kasseien van Montmartre en boekt heroïsche etappezege in Parijs
Video credit: Eurosport
Op de persconferentie gaf Van Aert aan dat hij door zijn zege in Parijs weer wat nieuwe moraal heeft gekregen. "Dat gaf mij weer het vertrouwen richting de toekomst dat ik mij nog kan meten met de beste renners."
"Dit was een seizoen van nieuwe dingen proberen", refereerde Van Aert verder aan de Giro. "We hadden niet altijd succes, maar ik heb wel een aantal geweldige overwinningen behaald. Ik moet in mezelf blijven geloven en vertrouwen in mijn lichaam houden."
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/05/18/image-787d6373-cda5-43ad-9419-e6831e821d01-85-2560-1440.jpeg)
Wout van Aert benut al zijn ervaring op Toscaanse gravel, Isaac Del Toro in het roze
Video credit: Eurosport
Aangepaste finish Québec
De overwinningen op het gravel van Siena en de kasseien van de Montmartre staan nog vers in het geheugen. Bij dat laatste succes in Frankrijk reed Van Aert zijn rivaal Tadej Pogacar uit het wiel. In Canada komt hij de Sloveense wereldkampioen weer twee keer tegen.
Vooral de aangepaste finale in Québec is volgens Van Aert op het lijf van Pogacar geschreven. "Het wordt heel tricky als Tadej kan wegrijden op het steilste deel. Daarna is het niet ver naar de finish, dus pak hem dan maar eens terug. De vorige jaren kon er gegokt worden, nu minder. Maar dit is wel iets wat ik kan."
Eurosport-favorieten: GP de Québec
**** Tadej Pogacar
*** Arnaud De Lie, Wout van Aert
** Axel Laurance, Biniam Girmay, Corbin Strong
* Michael Matthews, Dorian Godon, Paul Lapeira, Alex Aranburu
*** Arnaud De Lie, Wout van Aert
** Axel Laurance, Biniam Girmay, Corbin Strong
* Michael Matthews, Dorian Godon, Paul Lapeira, Alex Aranburu
Eurosport-Favorieten: GP de Montréal
**** Tadej Pogacar
*** Wout van Aert, Oscar Onley
** Arnaud De Lie, Mattias Skjelmose, Julian Alaphilippe
* Tim Wellens, Biniam Girmay, Michael Matthews, Corbin Strong
*** Wout van Aert, Oscar Onley
** Arnaud De Lie, Mattias Skjelmose, Julian Alaphilippe
* Tim Wellens, Biniam Girmay, Michael Matthews, Corbin Strong
Waar kijk je?
Eurosport en HBO Max zijn in 2025 jouw Home of Cycling! Van de eerste koersjes op Mallorca tot de volledige World Tour en alle grote ronden, waarvan de Giro d'Italia exclusief.
Gerelateerde onderwerpen
Advertentie
Advertentie