Pogacar voltooit trilogie in Luik-Bastenaken-Luik – Kijk ook de samenvattingen van 2024 en 2021

Drie keer al heeft Tadej Pogacar Luik-Bastenaken-Luik op zijn naam geschreven. In 2021 deed de Sloveen het in de sprint, met een klein groepje. En dit jaar kopieerde hij zijn succesformule van vorig seizoen. Toen gooide Pogacar er een solo uit vanaf La Redoute, dit jaar deed hij dat kunstje nog eens na. Bekijk de samenvattingen van de drie klassiekers.

Aanval Tadej Pogacar op La Redoute, geen reactie vanuit het peloton

Video credit: Eurosport

2025

Tsja, vorig jaar was hij op La Redoute ervandoor gegaan, hij zou het nu toch misschien wel anders aanpakken. Zo dacht de concurrentie, zo dacht Pogacar zelf eigenlijk ook.
Maar een test van zijn benen op dé klim in Luik-Bastenaken-Luik leerde hem dat helemaal niemand hem kon volgen. Een goede reden om er dus andermaal een solo van 30+-kilometers uit te gooien. Zijn derde zege in La Doyenne werd daarmee een kopie van 2024.
picture

Tadej Pogacar veel te goed voor de concurrentie - Samenvatting Luik-Bastenaken-Luik

Video credit: Eurosport

2024

Vorig jaar had Tadej Pogacar nog niet zoveel koersdagen achter zijn naam toen hij Luik-Bastenaken-Luik voor de tweede keer won. Met slechts negen dagen in zijn bagage was de Sloveen behoorlijk fris naar Wallonië gekomen.
En dat heeft de concurrentie geweten. Hij gooide er toen, net als dit jaar feitelijk, een solo van ruim 30 kilometer uit. Op La Redoute liet hij de concurrentie achter.
Romain Bardet kwam, met liefst anderhalve minuut achterstand, als tweede over de streep. Mathieu van der Poel, op twee minuten, completeerde het podium.
picture

Luik-Bastenaken-Luik | Bekijk in samenvatting hoe Pogacar heerst op Waalse cols - Van der Poel derde

Video credit: Eurosport

2021

De Tour had hij al eens gewonnen, in 2020, maar in de klassiekers wist Tadej Pogacar tot dan geen zege te boeken. Dat veranderde in LBL van 2021. De Sloveen was de snelste van een kopgroepje van vijf man.
Julian Alaphilippe, David Gaudu, Alejandro Valverde en Michael Woods hadden het nakijken.
Later dat jaar zou Pogacar ook de Ronde van Lombardije op zijn naam schrijven en was duidelijk dat hij niet alleen in de kleine en grote rondes tot de besten behoorde, maar ook in het eendagswerk.
picture

Tadej Pogacar wint Luik-Bastenaken-Luik

Video credit: Eurosport

Waar kijk je?

Eurosport en HBO Max zijn in 2025 jouw Home of Cycling! Van de eerste koersjes op Mallorca tot de volledige World Tour en alle grote ronden, waarvan de Giro d'Italia exclusief.
Meer dan 3 miljoen sportfans gebruiken inmiddels de app!
Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, resultaten en live sport
Download
Deel dit artikel
Advertentie
Advertentie