Parijs-Roubaix | “Van Aert nam maximaal risico” - Gilbert vindt lekke band niet alleen pech

Was de lekke band van Wout van Aert pure pech? Philippe Gilbert denkt van niet en vindt dat Van Aert de pech bij zichzelf moet zoeken.

Parijs-Roubaix | Drama op Carrefour de l’Arbre - Valpartij Degenkolb en lekke band Van Aert

Video credit: Eurosport

Parijs-Roubaix stond bol van de valpartijen, maar de lekke band van Van Aert was het opmerkelijkste pechmoment. De renner van Jumbo Visma reed op het slechtst mogelijke punt lek en schakelde zichzelf uit voor de eindzege.
picture

Parijs-Roubaix | Bekijk in samenvatting hoe Van der Poel wint - duel met Degenkolb en Van Aert

Video credit: Eurosport

Lekke band

“De fout was te wijten aan een maximum risico’s en een te groot verlangen om te winnen. Een verlangen dat niet goed gecontroleerd werd”, volgens Gilbert in L’Equipe. Van Aert gaf zelf aan dat de Hel voor hem “vervloekt” is. De Belg verloor door de lekke band ongeveer een halve minuut op Mathieu van der Poel en daardoor was de Nederlander gevlogen.
Gilbert vergelijkt Van Aert met zichzelf: “Ik ging in een kasseienrit in de Tour de France in de aanval, maar dit deed ik te opgewonden en gedreven. Ik was gewoon te gemotiveerd en ging in de fout. Ik nam een verkeerd geplaatste kassei en reed mijn voorband lek.”
picture

Parijs-Roubaix | Dylan van Baarle komt hard ten val in het Bos van Wallers

Video credit: Eurosport

Valpartij

Gilbert zat achter op de motor tijdens Parijs-Roubaix en de oud-winnaar zag van dichtbij de grote valpartij die ontstond nadat Fred Wright als eerste tegen de kasseien was gesmakt.
“De valpartij in het Bos van Wallers was bijna niet te geloven, al die renners die bloedend op de grond lagen. Ik zag de ontgoocheling op de gezichten van de renners, omdat ze wisten dat hun koers voorbij was.”
Onder anderen Dylan van Baarle was een groot slachtoffer van de valpartij. De winnaar van vorig jaar werd zelfs met een ambulance afgevoerd. In het ziekenhuis kreeg de Nederlander te horen dat hij zijn hand en schouder heeft gebroken.

WAAR KIJK JE?

Het gekletter over de keien is verleden tijd, vanaf nu zorgen de kuitenbijters voor wielerjolijt! Via Eurosport en discovery+ mis je geen enkele heuvel van de Brabantse Pijl, Amstel Gold Race, Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik.
Meer dan 3 miljoen sportfans gebruiken inmiddels de app!
Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, resultaten en live sport
Download
Deel dit artikel
Advertentie
Advertentie