Sjoerd Bax komt net tekort voor ritzege in Giro d’Abruzzo - Eindwinst voor Georg Zimmermann
Door Yorrith Haan
Geupdate 18/04/2025 om 17:12 GMT+2
Sjoerd Bax is er vrijdag net niet in geslaagd om de slotrit van de Giro d’Abruzzo op zijn naam te schrijven. De Nederlander van Q36.5 maakte deel uit van een vroege vlucht en bleef in de lastige finale samen met zijn voormalige ploegmaat Ivo Oliveira over. Georg Zimmermann behield zijn leidende positie in het klassement.
Sjoerd Bax komt nipt tekort voor ritzege in Giro d’Abruzzo - Eindwinst voor Georg Zimmermann
Video credit: Eurosport
De basis voor Zimmermanns eindzege werd gelegd in de koninginnenrit van donderdag, waarin hij de leiding overnam van David de la Cruz. Met een voorsprong van elf seconden begon de Duitser van Intermarché-Wanty aan de slotetappe naar Isola del Gran Sasso. Op papier leek het een relatief eenvoudige rit met twee passages over de Sparazzano-klim en een licht oplopende finale, maar in de praktijk werd het nog een zenuwslopende dag.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/04/17/image-9fde44ca-cf22-42f3-9da8-91ebeee46ca1-85-2560-1440.jpeg)
Onbekende Callejas Santos wint bovenop Aremogna en bezorgt Mexicaanse ploeg zege in Giro d'Abruzzo
Video credit: Eurosport
Bax en Oliveira schrijven het scenario
De vroege vlucht telde acht renners, onder wie George Bennett, Ivo Oliveira en Sjoerd Bax. Het peloton liet begaan, al hield Intermarché de situatie nauwlettend in de gaten. Vooral na de tweede passage over de Sparazzano begon het te broeien in de kopgroep. Bax reed weg met een stevige aanval, kreeg Oliveira mee, en samen sloegen ze een mooi gaatje. In de laatste tien kilometer liep de weg geleidelijk omhoog, maar de twee wisten hun voorsprong te behouden.
Ondanks pogingen van het peloton om de kloof te dichten – zonder al te veel samenwerking – hield het tweetal stand. In de laatste kilometer probeerde Bax het tactisch te spelen door Oliveira op kop te dwingen, maar de Portugees toonde zijn macht in de sprint. Vanuit het zadel snelde hij naar zijn tweede ritzege deze week. Bax strandde op plek twee.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/04/16/4119357-83524793-2560-1440.jpg)
Ivo Oliveira blijft uitgedunde peloton knap voor - Filippo Fiorelli aan de leiding
Video credit: Eurosport
Eindklassement geen moment in gevaar
Achter de koplopers hield Zimmermann zich kalm. De Duitser finishte in het eerste peloton en stelde daarmee zijn eindwinst veilig. De la Cruz werd tweede in het eindklassement, Pablo Torres derde. Voor Bax betekende zijn tweede plaats een mooie afsluiter van een sterk gereden week, al zal de teleurstelling over het mislopen van de ritzege nog wel even overheersen.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/04/15/4119150-83520653-2560-1440.jpg)
Covi wint etappe 1 in Giro d'Abruzzo
Video credit: Eurosport
WAAR KIJK JE?
Eurosport en HBO Max zijn in 2025 jouw Home of Cycling! Van de eerste koersjes op Mallorca tot de volledige World Tour en alle grote ronden, waarvan de Giro d'Italia exclusief.
Gerelateerde onderwerpen
Gerelateerde wedstrijden
Etappe 4Corropoli → Isola del Gran Sasso d'Italia / 164 km
1
I. OliveiraVoltooid
Advertentie
Advertentie