Mischa Bredewold redt het in spannende finale en wint voor tweede maal op rij in Ronde van het Baskenland
DoorYorrith Haan
Geupdate 17/05/2025 om 16:23 GMT+2
Mischa Bredewold blijft imponeren in de Ronde van het Baskenland. Na haar ritzege op de openingsdag was de Nederlandse van SD Worx-Protime ook in de tweede etappe de sterkste. In een razendspannende finale in Igorre sprintte ze naar haar tweede opeenvolgende overwinning, waarmee ze ook nog eens haar leidende positie in het klassement verstevigde.
Mischa Bredewold is in spannende finale van tweede etappe Ronde van Baskenland opnieuw de snelste
Video credit: Eurosport
De rit over 116 kilometer begon in Ugao-Miraballes en kende in de eerste helft twee stevige beklimmingen. Demi Vollering probeerde daar al het verschil te maken en reed even weg met een klein groepje, maar kreeg geen ruimte. Het peloton sloot weer aan, met Bredewold in een goede positie. De klimzones hadden echter wel hun tol geëist, waardoor er een duidelijk uitgedunde groep overbleef.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/05/16/image-81b68b14-c660-47bf-bdad-9b9b45f6813d-85-2560-1440.jpeg)
Mischa Bredewold sprint overtuigend naar ritwinst en leiderstrui in Ronde van het Baskenland
Video credit: Eurosport
SD Worx moet reageren na aanval van drie Nederlandse rensters
Zonder Anna van der Breggen, die na haar val in rit één niet meer van start ging, moest SD Worx-Protime het zonder hun ervaren kopvrouw doen. Toch nam de ploeg het initiatief in handen toen in de finale drie landgenotes — Silke Smulders, Mareille Meijering en Rosita Reijnhout — voor de aanval kozen. Bredewold bevond zich in het peloton en kreeg steun van andere teams om het gat te dichten.
Het drietal reed met een kleine voorsprong de laatste vijf kilometer in, maar werd uiteindelijk pas op een halve kilometer van de finish gegrepen. Meijering spartelde nog lang tegen, maar kon het jagende peloton niet voorblijven. Op het juiste moment plaatste Bredewold haar sprint — van ver — en ondanks het risico hield ze knap stand.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/05/16/image-214d4a5e-7788-42fd-9452-3ddf06ba7962-85-2560-1440.jpeg)
Anna van der Breggen komt naar ten val en verliest tijd in Ronde van het Baskenland
Video credit: Eurosport
Klassementsleidster toont haar klasse
Met deze zege onderstreept Bredewold haar vormpeil en leiderschap in de koers. Liane Lippert en Soraya Paladin mochten als nummers twee en drie mee het podium op. Ook achter hen deden de Nederlandse rensters het prima: Shirin van Anrooij (zevende), Karlijn Swinkels (achtste) en Quinty Ton (tiende) eindigden allen in de top-10.
Voor Bredewold is het een bevestiging van haar uitstekende voorjaar, waarin ze ook al de Amstel Gold Race wist te winnen. In het Baskenland staat ze er met nog één rit te gaan goed voor, al wacht er zondag nog een verraderlijk slot. Maar met twee ritzeges op rij is het vertrouwen in ieder geval groot.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/05/16/image-0e29f54f-3d2f-4206-ab25-054c677d59fd-85-2560-1440.jpeg)
"Het team werkte zo hard voor mij, dat maakte me haast nerveus" - Mischa Bredewold is dankbaar
Video credit: Eurosport
Waar kijk je?
Eurosport en HBO Max zijn in 2025 jouw Home of Cycling! De Giro d'Italia is vanaf vrijdag 9 mei elke dag live en exclusief bij ons te zien!
Gerelateerde onderwerpen