Dankzij Justine Ghekiere leeft Sarah Gigante nog – “Zij is haar grote engelbewaarder”
DoorFinn van Leeuwen
Geupdate 02/08/2025 om 13:46 GMT+2
De top tien van de klassementsvrouwen ligt ontzettend dicht bij elkaar in deze editie van de Tour de France Femmes avec Zwift. Nummer tien Juliette Labous ligt slechts 1 minuut en 35 seconden achter op de vrouw in het geel, Kimberley Le Court. Wie ook nog altijd kans maakt op de eindoverwinning deze Tour is de Australische Sarah Gigante. En dat heeft ze te danken aan ploeggenote Justine Ghekiere.
Samenvatting zevende etappe – Maeva Squiban heeft opnieuw wonderbenen en pakte tweede ritzege
Video credit: Eurosport
Tijdens In De Waaier bespraken Thijs Zonneveld en Hidde van Warmerdam gister na de zevende etappe het kunst en vliegwerk van AG Insurance-Soudal renster Sarah Gigante, dat plaatsvond tijdens de afdaling van de Col du Granier. Sarah Gigante dreigde groot tijdsverlies te lijden, simpelweg omdat zij niet kan afdalen zoals de rest dat doet. Dankzij hulp van Ghekiere staat Gigante nog altijd in de top tien en maakt ze kans op de eindoverwinning.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/08/01/image-f6383a0a-a417-4042-8dce-5bd3b5f927fb-85-2560-1440.jpeg)
Maeva Squiban boekt haar tweede etappezege op rij - Kimberley Le Court behoudt strijdend het geel
Video credit: Eurosport
Vlaamse engelbewaarder
Thijs: "De grote engelbewaarder van Sarah Gigante is Justine Ghekiere. De Belgische won vorig jaar een rit in de Tour de France Femmes en dit jaar offert zij alles op voor Gigante. Deze hele Tour staat in het teken van Gigante vooraan houden. Gister redde ze haar al drie keer na afdalingen. En vandaag, het was echt fantastisch om te zien."
De vraag die door Thijs aan Ghekiere werd gesteld luidde: hoe is het om een reddingsboot te zijn? Ghekiere wond er geen doekjes om: "Ik wist dat het mijn job was vandaag. De bedoeling was om vroeg in de vlucht te gaan en op top aan te komen met de klassementsvrouwen en met Sarah en Kim."
"Ik heb op de top gewacht op Sarah voor die lange afdaling. We wisten dat het een moeilijk punt ging worden voor haar. Ik was de hele afdaling haar coach en zei dat ze in mijn wiel moest blijven. Ik denk dat ze hier in de stad pas tijd is verloren. Het ging zo snel, ze kon het wiel niet meer houden."
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/08/01/image-3d94519a-ad1e-4140-be7d-2c6bdb2d69b7-85-2560-1440.jpeg)
Profiel etappe 8 Tour de France Femmes - Het echte vuurwerk barst los op de Col de la Madeleine
Video credit: Eurosport
Luid en duidelijk op tv
"Sorry! Het was niet persoonlijk naar Sarah, maar de adrenaline!" Justine schrok van het feit dat ze luid en duidelijk te horen was op televisie tijdens het coachen van Gigante. "Misschien was het een beetje frustratie. Ik wilde haar zo graag pushen en meekrijgen. Ze zei tegen mij dat ze dat nodig had. Ze is zeker niet boos op mij vanwege het roepen naar haar."
"Ik zei tegen haar dat ze naar voren moest, want misschien kon ze de Tour wel winnen of verliezen op dat moment. Ik geloof echt dat zij de Tour kan winnen, daarom doe ik dit."
Met complimenten aan Ghekiere vervolgt Thijs het gesprek met Hidde. "Ghekiere heeft het goed gedaan. Ze heeft op het juiste moment gewacht, op het juiste moment gaten dicht gereden voor Gigante en op de juiste momenten gecoacht."
"Het moet voor haar een verschrikking zijn om met Gigante af te dalen, want als je ziet hoe Gigante dat doet... Hoe ze door de bochten gaat met de handen niet in de beugel maar bovenop de shifters. Dan denk je, mijn god, ga hier wat aan doen!"
vuurwerk in achtste etappe
Leidster in de Tour, Le Court, kondigt overigens vuurwerk aan van Gigante in de etappe van vandaag. "Ik denk dat we morgen vuurwerk gaan zien", zei Le Court vrijdag na de zevende etappe. "Sarah heeft bewezen dat ze heel goed is. Ze is de hele week al als een konijntje, zo enthousiast is ze. We hebben geprobeerd haar rustig te houden, maar morgen is haar D-day."
Mocht Gigante in de toekomst haar afdaalskills weten te verbeteren, dan is zij een serieuze uitdager van de top van het vrouwen wielrennen. Klimmen kan zij namelijk al als de beste. Daarbij helpt het dat zij de lichtste renster is van allemaal, met maar 53 kilo. Voordelig bergop, maar zeer nadelig tijdens het dalen. In de Giro d'Italia Women eindigde Gigante als derde, mede door tijdverlies in de afdalingen.
"De andere teams weten echt wel wat Sarah kan", vervolglde Le Court de positieve woorden over haal teamgenote. "Ik denk dat ze bang voor haar zijn, alleen zeggen ze dat niet hardop. Ik kijk heel erg uit naar de rit van morgen. We zullen onze benen laten spreken."
Waar kijk je?
Eurosport en HBO Max zijn in 2025 jouw Home of Cycling! Van de eerste koersjes op Mallorca tot de volledige World Tour en alle grote ronden, waarvan de Giro d'Italia exclusief.
Gerelateerde onderwerpen
Advertentie
Advertentie