Eurosport
Speeltuin voor Mathieu van der Poel in eerste week Tour de France - Zoveel kansen krijgt hij in Frankrijk
Door
Geupdate 30/06/2025 om 14:55 GMT+2
De Tour de France en Mathieu van der Poel. Voorlopig is het nog geen gelukkig huwelijk gebleken. Na zijn ritzege op de Muur van Bretagne bij zijn debuut in 2021, won hij geen enkele etappe meer. Maar in 2025 is het anders. De ASO heeft een parcours uitgetekend waar Van der Poel blij mee zal zijn. Eurosport zet de kansen voor de Nederlander in de openingsweek alvast op een rijtje.
Tour de France | Emotionele zege en geel voor Mathieu van der Poel in 2e etappe
Video credit: Eurosport
Een openingsweek voor de klassiekerrenners, zo worden de eerste tien dagen in de Tour de France door de kenners bestempeld. De echte bergen blijven uit en ook qua echte spurtkansen valt het wel mee in het eerste deel van de Tour. In de eerste tien dagen bestempelen we alleen de eerste, derde en negende etappe als pure kansen voor de sprinters. Van der Poel zal zich vermoedelijk dan niet mengen, aangezien zijn ploeg Alpecin-Deceuninck ook Jasper Philipsen meebrengt naar Frankrijk.
In de andere etappes liggen al meer kansen. Op dag twee bijvoorbeeld, als het peloton naar Boulogne-sur-Mer trekt. De aankomst is licht hellend en in de laatste tien kilometer liggen nog twee flinke, Vlaams aandoenende kuitenbijters, die Van der Poel perfect moeten liggen en hem misschien wel kans geven op nog een gele trui.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/06/08/image-fac77287-d9d0-40dc-832f-e0eebbd145b6-85-2560-1440.jpeg)
Pogacar wint openingsrit Dauphiné na heerlijke strijd met Van der Poel, Vingegaard en Evenepoel
Video credit: Eurosport
Terug op de muur van bretagne
Op dag vier zien we een vergelijkbare etappe, al moet er dan nog iets meer worden geklommen richting Rouen, waar de Rampe Sint-Hilaire (900 meter aan 10,6%) op 5,2 kilometer van de aankomst de laatste helling van de dag is. Twee dagen later in Vire-Normandie moet Van der Poel zeker de Côte de Vaudry (1,5 km aan 6,3%) kunnen overleven om enkele kilometers later aan sprinten toe te komen. 
Van der Poels speeltuin in de eerste week komt een dag later op de Mûr-de-Bretagne (2 km aan 6,9) helemaal rond. Jawel, op de plek waar hij vier jaar geleden een dubbelslag voor de eeuwigheid sloeg. De Nederlander zal er zeker opnieuw proberen te winnen, maar de vraag is of hij is opgewassen tegen Tadej Pogacar vier jaar later gezien de lastigheid van de klim.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2021/06/27/3162212-64799968-2560-1440.jpg)
Tour de France | Tranen bij van der Poel "ik heb hier geen woorden voor"
Video credit: Eurosport
Vier of vijf kansen?
We hebben nu vier kansen voor MVDP gehad in de openingsweek. De vraag is: komt er ook een vijfde? Wat Alpecin-Deceuninck in de achtste etappe naar Laval gaat doen, weten we namelijk nog niet. De oplopende aankomst (het stijgt een kilometer lang ongeveer 3,5%, red.) is misschien iets te makkelijk voor Van der Poel, maar helemaal uitsluiten doen we dat niet. 
Misschien krijgen zowel Philipsen als Van der Poel hier de kans, ook met het oog op de groene trui?
/origin-imgresizer.eurosport.com/2024/07/09/4000427-81184253-2560-1440.jpg)
Tour de France | Bekijk in samenvatting hoe Philipsen perfecte lead-out Van der Poel bekroont
Video credit: Eurosport
Waar kijk je?
Eurosport en HBO Max zijn in 2025 jouw Home of Cycling! Van de eerste koersjes op Mallorca tot de volledige World Tour en alle grote ronden, waarvan de Giro d'Italia exclusief.
Gerelateerde onderwerpen
Advertentie
Advertentie