Alpecin Deceuninck-trein doorklieft het peloton – “Het vertrouwen in elkaar is enorm groot"
DoorFinn van Leeuwen
Gepubliceerd 12/09/2025 om 18:26 GMT+2
Het waren prachtige beelden van de laatste kilometers vanuit de helikopter. Uitstekend was te zien hoe de trein van Alpecin-Deceuninck op snelheid kwam en dat pas in de laatste duizend meter van de etappe. Jasper Philipsen maakte het voorwerk van zijn ploegmaten grandioos af, met een ruime voorsprong op onder andere Mads Pedersen.
Alpecin Deceuninck-trein doorklieft het peloton – “Het vertrouwen in elkaar is enorm groot"
Video credit: Eurosport
Lang wachten was het op de grijze tenues van de Belgische ploeg. Andere treintjes waren al volop bezig met positionering en reden in de laatste anderhalve kilometer niet meer op volle sterkte voorin. Even was het zoeken naar Alpecin-Deceuninck en met duizend meter te gaan stoomden Jonas Rickaert en Edward Planckaert naar voren met in hun kielzog sprintkanon Philipsen.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/09/12/image-c088981b-6d60-4d5d-ac2c-3157699e9a2b-85-2560-1440.jpeg)
Philipsen snelt dankzij masterclass Alpecin-Deceuninck naar derde ritzege in Vuelta
Video credit: Eurosport
vertrouwen is het sleutelwoord
Het moet binnen zo’n trein wel heel goed zitten, willen de renners zo laat de sprong naar voren wagen. Voor Planckaert valt of staat alles met vertrouwen. "Dat moeten we zeker in elkaar hebben. Het vertrouwen is enorm groot. Daardoor is het een droom om achter Jonas te rijden. We doen wat we kunnen en het is fantastisch om het dan zo af te maken."
Ritwinnaar Phillipsen, die zijn Spaanse hattrick voltooide met de winst in Guijuelo, bewierookte zijn ploegmaten. "Het was een fantastische teamklus. Jonas en Edward reden zó hard. Ik had het weliswaar een beetje lastig met het stuk omhoog, maar met de finish in zicht kon ik doorzetten op het vlakke stuk."
De kers op de taart moet natuurlijk volgen in Madrid, waar de vierde overwinning moet volgen voor Philipsen. "We proberen de winnende reeks daar natuurlijk door te zetten. Ik kijk er naar uit, te meer omdat het daarna klaar is na drie zware weken."
/origin-imgresizer.eurosport.com/2025/09/12/image-5db1716e-1c58-4acf-a5e1-4723a94f3ee3-85-2560-1440.jpeg)
Edward Planckaert: "We doen wat we kunnen en het is fantastisch om het dan zo af te maken.”
Video credit: Eurosport
Waar kijk je?
Eurosport en HBO Max zijn in 2025 jouw Home of Cycling! Van de eerste koersjes op Mallorca tot de volledige World Tour en alle grote ronden, waarvan de Giro d'Italia exclusief.
Gerelateerde onderwerpen
Gerelateerde wedstrijden
/images.sports.gracenote.com/images/lib/basic/sport/timejudgesports/competition/logo/300/20695.png)
Etappe 19 | VlakRueda → Guijuelo / 161.9 km
1
J. PhilipsenVoltooid
Advertentie
Advertentie