Juan Ayuso en UAE gaan uit elkaar – contract tot 2028 van Spaanse wielrenner met wederzijds goed vinden ontbonden

Spanjaard Juan Ayuso en UAE Emirates XRG nemen afscheid van elkaar. De Vuelta is de laatste grote ronde waarin Ayuso in het zwartwit van de meest succesvolle ploeg op het moment te zien is. Beide partijen zijn het met elkaar eens geworden om het tot 2028 doorlopende contract na dit jaar te ontbinden. “Wij denken dat deze beslissing past binnen de waarden van onze organisatie.”

De samenvatting van etappe 7 met Juan Ayuso als winnaar

Video credit: Eurosport

Geruchten gingen al langer rond over een vertroebelde verhouding tussen de 22-jarige Ayuso en UAE. De toonaangevende Italiaanse krant La Gazzetta dello Sport claimde enkele dagen geleden al dat beide partijen aan het eind van dit jaar wel eens afscheid van elkaar zouden kunnen nemen.
Ook het Spaanse AS deed hierin een duit in het zakje en zei dat onderhandelingen tussen Lidl-Trek en Ayuso wel eens de oorzaak konden zijn van de op handen zijnde breuk. Zowel Lidl-Trek als UAE wilden hier geen commentaar op geven.
picture

Ayuso na zijn overwinning in etappe 7

Video credit: Eurosport

Statement UAE

"Juan is een waardevol talent en we zijn dankbaar voor wat we samen hebben opgebouwd. Tegelijkertijd is ons sportproject altijd gericht geweest op continuïteit, groepsharmonie en het bouwen van een winnend team. Wij denken dat deze beslissing past binnen de waarden van onze organisatie."
Ayuso begon zijn professionele wielercarrière in 2021 bij UAE en boekte een jaar later al direct succes in de Vuelta door op het podium te eindigen achter Remco Evenepoel en Enric Mas. Dit jaar maakte Ayuso als mede-kopman van UAE indruk in de Giro d’Italia met een vroege etappezege, maar stapte wel vroegtijdig af. Hij werd overschaduwd door het succes van zijn jonge ploeggenoot Isaac Del Toro.
Tijdens de editie van de Vuelta dit jaar won Ayuso de zevende etappe en plaatste hij zijn wijsvingers tijdens het juichen in zijn oren. Nu, met dit nieuws, een veelzeggend gebaar. Het boterde in de negende etappe niet tussen Ayuso en ploegmaat Joao Almeida. De Portugees had meer steun verwacht van zijn ploeggenoten en beklaagde zich erover. Ayuso was te moe en "had geen zin". De mannen van Kop over kop verbaasden zich over de actie van Ayuso, waar dus waarschijnlijk meer achter zat.
picture

Ayuso moet op weg naar de finish in Andorra lossen, UAE weet dat Almeida de enige kopman is

Video credit: Eurosport

Ook Ayuso geeft verklaring

Ayuso bedankt zijn werkgever voor de samenwerking: "Ik wil het team bedanken voor de steun en de kansen die ze me de afgelopen jaren hebben gegeven. Ik heb de kans gehad om te groeien en met de allerbesten te concurreren."
"En ik weet dat wat ik heb geleerd altijd deel zal blijven uitmaken van mijn professionele achtergrond. Ik vind nu dat het tijd is om een ​​andere weg in te slaan, met hetzelfde enthousiasme, en ik wens UAE Team Emirates – XRG succes in de toekomst."

Waar kijk je?

Eurosport en HBO Max zijn in 2025 jouw Home of Cycling! Van de eerste koersjes op Mallorca tot de volledige World Tour en alle grote ronden, waarvan de Giro d'Italia exclusief.
Meer dan 3 miljoen sportfans gebruiken inmiddels de app!
Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, resultaten en live sport
Download
Deel dit artikel
Advertentie
Advertentie