Wielrennen | Q36.5 Pro Cycling maakt komst van Tom Pidcock officieel - transfer nu afgerond

Volg Eurosport op Google

Een grote verrassing kun je het niet meer noemen, officieel is het wel: Tom Pidcock is vanaf nu renner van Q36.5 Pro Cycling. De Brit komt over van INEOS Grenadiers, waar hij ondanks een doorlopend contract de deur achter zich dicht trok. Pidcock hoopt in Q36.5 een nieuw thuis te hebben gevonden voor de komende jaren.

Paris 2024 | Pidcock en Koretzky gaan all-in voor goud, twee botsen bijna in laatste ronde

Video credit: Eurosport

Pidcock zat de laatste tijd een beetje op dood spoor bij INEOS, waar hij op de weg zeker niet meer beter werd. En hij leek ook een beetje uitgekeken op de ploeg, die nogal met zichzelf lijkt te worstelen. Vandaar dat beide partijen het verstandig vonden om er een punt achter te zetten.
De interesse van Q36.5 sluimerde al een tijdje en bood uitkomst. Op het moment dat INEOS het vertrek van Pidcock aankondigde, werd het persbericht van Q36.5 waarschijnlijk al voorbereid. Opvallend is dat Pidcock rijdt voor een ploeg die niet uitkomt in de WorldTour.
picture

Tour de France | Throwback naar 2022 - Tom Pidcock haalt acrobatische toeren uit in afzink Galibier

Video credit: Eurosport

Q36.5 zet in op wildcard voor startrecht in grootste koersen

Dit betekent dat Q36.5 voor de grootste koersen moet hopen op een wildcard om van start te mogen. Met Pidcock binnen de gelederen groeien die kansen exponentieel, al is er voor de grootste wedstrijden concurrentie van onder meer Tudor (met Julian Alaphilippe en Marc Hirschi) plus het sterke blok van Uno-X.
"Things are about to get lit", kondigen Q36.5 en Pidcock gezamenlijk aan. Als dat inderdaad het geval blijkt, moet het met de nodige wildcards ook wel in orde komen. De Britse renner tekent een contract voor drie seizoenen, wat betekent dat hij tussen zijn 25ste en 28ste voor de ploeg koers.
Dat zijn niet de minste jaren voor een wielrenner, dus Pidcock moet wel erg zeker van zijn zaak zijn om voor Q36.5 te kiezen. De kans is groot dat de tweevoudig olympisch kampioen ook blijft uitkomen op de mountainbike.
picture

Amstel Gold Race | Tom Pidcock wint na knotsgekke finale – Snelste van een groep met vier

Video credit: Eurosport

Pidcock wil erelijst uitbreiden

Een ander doel wordt het uitbreiden van de erelijst. Tot op heden prijken er vijf overwinningen op het palmares van Pidcock. Zo won hij Strade Bianche, de Amstel Gold Race en in de Tour de France een etappe met finish op de Alpe d’Huez.
Overigens legde Q36.5 behalve Pidcock recent ook Sjoerd Bax, Milan Vader en Harm Vanhoucke vast.
picture

Baal | Tom Pidcock is duidelijk niet blij - maakt direct na de finish rechtsomkeert

Video credit: Eurosport

Waar kijk je?

Ook in 2025 zijn Eurosport en HBO Max jouw Home of Cycling! Van de eerste koersjes op Mallorca tot de volledige World Tour en alle grote ronden, waarvan de Giro d'Italia exclusief. Stream live koers zonder reclame!
Meer dan 2 miljoen sportfans gebruiken inmiddels de app!
Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, resultaten en live sport
Download
Deel dit artikel
Advertentie
Advertentie