Winnares Demi Vollering en terugkeer van oersterke Anna van der Breggen kleuren opening van de koers Setmana Valenciana

Volg Eurosport op Google

De eerste dag van de Spaanse rittenkoers Setmana Valenciana heeft voor Nederlands vuurwerk gezorgd. Demi Vollering en de teruggekeerde Anna van der Broegen gaven de eerste etappe kleur. De winst ging uiteindelijk naar eerstgenoemde, maar de sterke rit van Van der Breggen leverde haar ook een hoop lof op. Voor Vollering was het de eerste zege in het shirt van haar nieuwe ploeg.

Demi Vollering en Anna van der Breggen

Foto: Getty Images

Van der Breggen stopte zo’n drie jaar geleden met wielrennen. Na het WK van 2021 in het Belgische Leuven stopte de tweevoudig wereldkampioene op de weg. Van der Breggen werd ploegleidster bij SD Worx Protime, maar ze besloot uiteindelijk toch weer terug te keren in het profpeloton. De Setmana Valenciana van 2025 betekende de officiële rentree van de Nederlandse in het peloton.
picture

Tour de France Femmes | Anna van der Breggen waarschuwde Demi Vollering voor Puck Pieterse

Video credit: Eurosport

Ook rondom Vollering was er de afgelopen maanden genoeg te doen. Eind oktober maakte ze haar overstap naar de Franse ploeg FDJ Suez bekend. Met haar oude ploeg SD Worx won ze onder andere de Tour de France Femmes, maar er kwam steeds meer concurrentie voor Vollering. Zo haalde SD Worx Van der Breggen terug uit haar pensioen en zit ook wereldkampioene Lotte Kopecky nog bij de ploeg.

Setmana Valenciana

De eerste etappe van de Setamana Valenciana betekende direct een gevecht tussen Van der Breggen en Vollering. Op twintig kilometer van de finish in Gandia zette laatstgenoemde de aanval in, maar Van der Breggen liet dit niet gebeuren. De renster van SD Worx zat direct bij Vollering in het wiel en het werd een gevecht tussen de twee Nederlandse vrouwen.
Twee kilometer na de eerste aanval van Vollering, zette ze opnieuw een demarrage in. Van der Breggen kon niet meer volgen en zij moest met de Zwitserse Marlen Reusser uitvechten wie er tweede werd. Vollering was niet meer bij te halen en zij won de rit dan ook. Van der Breggen moest uiteindelijk ook Reusser voor zich laten gaan en de Nederlandse werd derde in de rit.  
picture

Demi Vollering vol energie bij FDJ-Suez - "Het was spannend, maar op een goede manier"

Video credit: Eurosport

WAAR KIJK JE?

Eurosport en HBO Max zijn in 2025 jouw Home of Cycling! Van de eerste koersjes op Mallorca tot de volledige World Tour en alle grote ronden, waarvan de Giro d'Italia exclusief. Stream live koers!
Meer dan 2 miljoen sportfans gebruiken inmiddels de app!
Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, resultaten en live sport
Download
Deel dit artikel
Advertentie
Advertentie