Paris 2024 | Olympisch kampioen van den Berg hoopt op wind voor van Opzeeland
DoorBauke van Elk
Geupdate 02/08/2024 om 09:32 GMT+2
Vandaag komt Luuc van Opzeeland weer in actie op het foilen, en hopelijk voor de medailles! Eurosport heeft voor de voorbeschouwing een olympisch kampioen geregeld, in de naam van Stephan van den Berg. Van den Berg is olympisch kampioen windsurfen van 1984 en bidt tot de weergoden voor de nodige wind - want dan is van Opzeeland op zijn sterkst.
Paris 2024 | Olympisch kampioen van den Berg hoopt op wind voor van Opzeeland
Video credit: Eurosport
Van Opzeeland zeilde gisteren twee races. De eerste race won de Nederlander overtuigend, nadat hij eerder al aan de leiding ging in het klassement. In de tweede race behaalde Van Opzeeland een nette zesde plaats.
Helaas kon hij zijn goede vorm in de overige races niet voortzetten, niet door een gebrek aan prestaties, maar omdat er simpelweg geen wind was om te foilen. Hierdoor werden enkele races uit het schema geschrapt. En wind, die komt vandaag volgens van den Berg.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2024/07/30/4013336-81404373-2560-1440.jpg)
Paris 2024 | Luuc van Opzeeland wint de achtste race en gaat aan de leiding
Video credit: Eurosport
Voorbeschouwing van den berg
Van Opzeeland, wereldkampioen van 2023 behoort tot de favorieten, maar dan moet het weer wel meezitten volgens van den Berg. In Frankrijk verwacht men een mistral, een harde en koude noorden- tot noordwestenwind, en dat is in het voordeel van de foiler.
"Als die mistral er komt, zet dan maar je centen op Luuc want die heeft ongelofelijk veel snelheid. Met die snelheid kan hij het spelletje dan winnen," aldus de voormalig olympisch kampioen.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2024/07/31/4014428-81426213-2560-1440.jpg)
Paris 2024 | Boot van Lambriex en Van der Werken winnen elfde race en schuiven op in klassement
Video credit: Eurosport
Uitgangspositie interessant
De uitgangspositie van de foiler is interessant, zo vindt van den Berg. "Hij is als vijfde geplaatst, dat betekent dat je twee voorrondes moet varen om tot het moment te komen dat de medailles worden verdeeld."
Doordat van Opzeeland deze voorrondes moet varen komt hij beter in de race volgens van den Berg. "Dan kom je lekker in die flow en kan je het goed opbouwen. Al moet hij wel zorgen dat je constant bij die eerste twee zit."
/origin-imgresizer.eurosport.com/2021/07/27/3183469-65224648-2560-1440.jpg)
Tokyo 2020 | Badloe pakt derde goud voor Nederland
Video credit: Eurosport
Mistral moet gaan waaien
In eerdere toernooien zat van Opzeeland meestal te wachten als hij als eerste was geplaats, iets dat nu niet van toepassing is.
Van den Berg, live vanuit zijn eigen boot, kijkt uit naar de race en verwacht een medaille voor de Nederlander, maar: "Dan moet de mistral wel gaan waaien."
WAAR KIJK JE?
Eurosport en HBO Max zenden tijdens de Olympische Spelen van Paris 2024 de strijd om goud, zilver en brons live uit. Net als in Tokio en Peking brengen we je met een groot team van experts en commentatoren alle wedstrijden in Parijs live met alle emoties, reacties, analyses en achtergronden. Volg je ons nieuwe kanaal op Whatsapp al?
Advertentie
Advertentie