AusOpen | Liveblog en speelschema dag 3 - Griekspoor te sterk voor Van de Zandschulp, Nadal verliest

De derde dag van de Australian Open 2023 wordt een historische, want er vindt iets plaats dat niet zo vaak gebeurt; een Nederlands onderonsje. Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor nemen het tegen elkaar op in de tweede ronde. Van de Zandschulp en Griekspoor spelen de laatste wedstrijd op baan 8 en worden in de ochtend Nederlandse tijd op de baan verwacht. Volg ons liveblog!

AusOpen | “Jammer, maar ook leuk dat Van de Zandschulp en Griekspoor elkaar treffen” - Wilander

Video credit: Eurosport

Welkom in het liveblog van Eurosport waarin we de Australian Open dagelijks op de voet volgen. We plaatsen met name updates tijdens de partijen van de Nederlanders, maar volgen ook alle andere verhaallijnen in Melbourne. Je vindt hier ook updates van de toppers. We garanderen niet dat we ’s nachts livebloggen. Mis geen enkele rally via discovery+.
picture

AusOpen | Bekijk matchpoint Van de Zandschulp in eerste ronde Melbourne

Video credit: Eurosport

Game, set, match, Griekspoor!

Tallon Griekspoor heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de volgende ronde in Melbourne. De Haarlemmer won in straight sets van landgenoot Botic Van de Zandschulp, die de gehele wedstrijd achter de feiten aan liep. Door de zege mag Griekspoor het in de derde ronde gaan opnemen tegen niemand minder dan Stefanos Tsitsipas, de nummer drie van de wereld.

Griekspoor wint ook tweede

Ook de tweede set gaat na een vroeg break naar Tallon Griekspoor. Van de Zandschulp staat met de rug tegen de muur en heeft een klein wondertje nodig.

Regenpauze

Griekspoor heeft ook in de tweede set een break voorsprong te pakken, maar de partij tussen de Nederlanders ligt stil. Hopelijk slechts voor eventjes. Het spettert in Melbourne. Alweer. En dus moeten de ballenkinderen aan de slag om de baan droog te maken. Kunnen we zo verder?

Griekspoor pakt eerste set! (6-4)

Tallon Griekspoor zet zijn goede vorm van dit jaar voorlopig door. De geboren Haarlemmer breakt Van de Zandschulp in de vijfde game van de eerste set, en dankzij de uitstekend lopende service van de Nederlander blijkt die ene break genoeg voor setwinst.

Medvedev door

Daniil Medvedev had een taaie aan de Australische wildcard John Millman, maar doordat de Rus de eerste set alsnog pakte ging het lopen bij de verliezend finalist van de vorige editie in Melbourne. Hij plaatst zich in straight sets voor de derde ronde.

Nederlandse clash gaat beginnen!

Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp hebben hun wedstrijd verplaatst zien worden van baan 8 naar baan 17. Welke Nederlander gaat er naar de derde ronde?

Medvedev op stoom

Ook Daniil Medvedev moest even op gang komen tegen Australier John Millman, maar de Rus is na een zware eerste set eindelijk op stoom gekomen. De derde ronde lijkt binnen handbereik voor de verliezend finalist van vorig jaar.

Gauff verschalkt Raducanu

Gauff maakt in dit onderonsje haar favorietenrol meer dan waar. De Amerikaanse had het in de tweede set even lastig met Emma Raducanu, maar stelde in de tiebreak orde op zaken. Gauff gaat door, de Engelse ligt eruit!

70 slagen!

De rally van het toernooi is na drie dagen ook al bekend. Karen Khachanov en Jason Kubler produceren in de tweede set een rally van maar liefst 70 slagen. En vooral het einde met de netbal is ongelofelijk.
picture

AusOpen | Na 70 slagen benut Kubler breakpoint tegen Khachanov met hulp van netband

Video credit: Eurosport

Eerste set Gauff

Cori Gauff laat in de eerste set zien waarom ze hoger geplaatst staat dan voormalig US Open-kampioene Emma Raducanu. De Amerikaanse pakt de eerste set in dit pikante onderonsje.

Tijdstip Zandschulp-Griekspoor

Hoe laat beide Nederlanders de baan betreden is nog niet helemaal zeker, want er moeten nog twee partijen afgemaakt worden voor onze jongens erop komen.

Auger-Aliassime vecht zich langs Molcan

Net zoals in de eerste ronde had Felix Auger-Aliassime het erg lastig in zijn wedstrijd. Dit keer moest de Canadees alle zeilen bijzetten om Alex Molcan van zich af te schudden. De nummer zeven van de wereld verloor de eerste twee sets, klaagde over de slechte stuit van de ballen, maar wist de partij alsnog om te draaien.

Nadal out!

Nee, Nadal kon het niet meer bijbenen en ligt uit het toernooi. De liesblessure die hij halverwege de tweede set opliep wordt hem teveel. Mackenzie McDonald hield zijn focus goed vast en schakelt de regerend kampioen uit.

Swiatek makkelijk door

Waar de nummer een bij de mannen echt in de problemen zit, kende de top seed bij de vrouwen een eenvoudige middag. Iga Swiatek had weinig moeite met Camila Osorio, die in straight sets haar meerdere moest erkennen in de Poolse.

Nadal (fysiek) in de problemen

Oh nee, het zal toch niet weer misgaan voor Rafael Nadal? De Spanjaard lijkt last te hebben van de lies en beweegt uiterst moeilijk. Het huilen staat de regerend kampioen nader dan het lachen.

Achtergrond

Van de Zandschulp en Griekspoor wonnen maandag allebei hun wedstrijd in de eerste ronde – de één in vier sets, de ander in drie sets – en dus staat te gebeuren waar iedereen sinds de loting op hoopt; een Nederlands onderonsje in de tweede ronde van een Grand Slam. Inzet behalve de onderlinge eer en kwalificatie voor de derde ronde is waarschijnlijk ook een ontmoeting met Stefanos Tsitsipas, die zelf ook in actie komt.
Wanneer Van de Zandschulp en Griekspoor precies op de baan verschijnen – court 8 van Melbourne Park om precies te zijn – laat zich moeilijk voorspellen. Er staan vanaf 03:30 uur nog twee partijen gepland die eerst moeten worden afgewerkt en het moet ook nog eens niet regenen, want dan schuift alles op.
Van de Zandschulp en Griekspoor kunnen dus al om 05:30, maar ook pas om 08:30 uur op de baan verschijnen. Het valt nu nog onmogelijk te voorspellen wanneer het precies wordt.
picture

AusOpen | Griekspoor opnieuw naar tweede ronde dankzij winst in straight sets

Video credit: Eurosport

Swiatek en Nadal

Er is behalve het Nederlandse onderonsje nog veel meer moois om naar uit te kijken. De nummers één geplaatst, Iga Swiatek en Rafael Nadal, werken hun partij in de tweede ronde af. Mackenzie McDonald is voor Nadal echt geen loting om direct vrolijk van te worden, dus wie weet kunnen we ons opmaken voor een mooie en spannende partij. Ook het treffen tussen Emma Raducanu en Coco Gauff is er eentje om naar uit te kijken. Wie wordt de aanvoerster van de volgende generatie?
Alles dat nog niet genoeg is, speelt ook Daniil Medvedev en haalt Frances Tiafoe waarschijnlijk weer zijn opvallende outfit uit de kast. Om het helemaal compleet te maken, dubbelen er ook nog de nodige Nederlanders: Wesley Koolhof, Demi Schuurs en Jean-Julien Rojer verschijnen op de baan.
picture

AusOpen | Verwarring bij Nadal, ballenjongen brengt verkeerde racket terug

Video credit: Eurosport

SPEELSCHEMA EN TIJDEN DAG 3 AUSTRALIAN OPEN

De eerste partijen op een baan starten om 01:00 uur Nederlandse tijd, tenzij anders aangegeven. Het tijdsverschil met Melbourne bedraagt overigens maar liefst 10 uur.
Rod Laver ArenaSwiatek (1) - OsorioPegula (3) - SasnovichNadal (1) - Mcdonald - niet voor 04:00 uurRaducanu - Gauff (7) - niet voor 09:00 uurTsitsipas (3) - Hijikata
Margaret Court ArenaShnaider - Sakkari (6)Molcan - Auger-Aliassime (6)Keys (10) - WangMillman - Medvedev (7) - niet voor 09:00 uurKuchova - Collins (13)
John Cain ArenaEtcheverry - Sinner (15)Kalinina - Kvitova (15)Shang - Tiafoe (16)Khachanov (18) - Kubler - niet voor 07:00 uurRybakina (22) - Juvan
Kia ArenaBucsa - AndreescuKokkinakis - Fognini - niet voor 02:30 uurKasatkina (8) - GrachevaGadecki - KostyukNorrie (11) - Lestienne
1573 ArenaKrejcikova (20) - BurelVukic - Holt - niet voor 02:30 uurDaniel - Shapovalov (20)Podoroska - Azarenka (24)
Court 3Teichmann (32) - ZhuIsner - Mannarino - niet voor 02:30 uurHaddad Maia (14) - Parrizas DiazHurkacz (10) - SonegoZheng (29) - Pera
Court 5Gasquet - Humbert - vanaf 02:30 uurSousa - Bautista Agut (24)Erler/Miedler - Bopanna/Ebden (10)Demoliner/Vavassori - Gille/Vliegen
Court 6Bondar - Ostapenko (17)Couacaud - DellienRiske-Amritjaj - Vondrousova - niet voor 03:30 uurEubanks - LeheckaCourt 7Golubev/Nedovyesov - Sweeny/TuPurcell - Ruusuvuori - niet voor 03:00 uurStephens - PotapovaSvrcina - Nishioka (31)Korda (29) - Watanuki
Court 8Koolhof/Skupski (1) - Bublik/SmithKudla - SafiulinLiu - Brengle - niet voor 03:30 uurHunter/Mertens (4) - Kudermetova/SamsonovaGriekspoor - Van de Zandschulp (32)
Court 12Stefanini - Maria - vanaf 02:30 uurCressy - Ramos-VinolasZhang (23) - Tig - niet voor 03:30 uurBabos/Mladenovic - Bolsova/UdvardyCristian/Korpatsch - Golubic/Niculescu
Court 13Mmoh - Lokoli - vanaf 03:00 uurHarris - FucsovicsDjere/Krajinovic - Cabal/Farah (12)Melichar-Martinez/Perez (9) - Alexandrova/Heisen
Court 14Begu (27) - Mandilik - vanaf 02:30 uurCerundolo (28) - MoutetMurray/Venus (11) - Reese/RodriguezHidalgo/Ruusuvuori - Arevalo/Rojer (3)
Court 15Kalashnikova/Parks - Paolini/Trevisan - vanaf 02:00 uurVekic - SelekhmetevaMcNally- BaindlMatos/Vega Hernandez (13) - Nys/ZielinskiKato/Sutijadi (16) - Christian/Kovinic
Court 16Ivashka/Otte - Brkic/EscobarBronzetti - SiegemundBaez/Martinez - Granollers/Zeballos (8)Cressy/Olivetti - Chardy/Martin
Court 17Hule/Rodionova - Krawczyk/Schuurs (6)Davis - Kovinic - niet voor 02:30 uurSherif - LinetteCoria/Schwartzman - Bolt/SavilleBouzkova/Osorio - Chang/Kulikov

WAAR KIJK JE?

Voor de Australian Open, Roland Garros, Wimbledon en de US Open ben je bij ons aan het juiste adres! Tijdens de Grand Slams zie je alle rally’s, alle mooie punten en alle Nederlanders in actie. Kijk live op Eurosport of stream jouw gewenste partij live via discovery+.
Meer dan 3 miljoen sportfans gebruiken inmiddels de app!
Blijf op de hoogte van het laatste nieuws, resultaten en live sport
Download
Deel dit artikel
Advertentie
Advertentie