CL | Voorbeschouwing - Club Brugge tegen reuzendoder Benfica, Borussia Dortmund thuis tegen kooplustig Chelsea
DoorMenno Waebeke
Gepubliceerd 14/02/2023 om 13:51 GMT+1
Woensdagavond staat rood omcirkeld in de agenda van mening voetballiefhebber, want naast de Premier League-kraker tussen koploper Arsenal en Manchester City staan om 21:00 ook de achtste finales van de Champions League op de rol. Club Brugge plaatste zich knap als tweede voor de volgende ronde, de Belgen nemen het op tegen het Benfica van Roger Schmidt. Dortmund speelt in eigen huis tegen Chelsea.
Hakim Ziyech neemt het met Chelsea op tegen Borussia Dortmund.
Foto: Getty Images
De achtste finale tussen Club Brugge en Benfica is een duel tussen twee teams die een uitstekende groepsfase achter de rug hebben. De Belgen wonnen achtereenvolgens in groep B knap van Bayer Leverkusen, FC Porto en Atlético Madrid en plaatsen zich uiteindelijk als tweede voor de volgende ronde.
Benfica is onder de nieuwe trainer Roger Schmidt - die overkwam van PSV - bezig aan een meer dan uitstekend seizoen. De ploeg uit Lissabon staat ruim aan kop in de Portugese competitie en eindigde als groepswinnaar in de poule met PSG, Juventus en Maccabi Haifa. In de Champions League werd dit seizoen door Benfica nog geen enkele keer verloren.
Bij Club Brugge heeft Noa Lang zich teruggeknokt in de basiself. De Nederlander begon het seizoen - mede door blessures - wisselvallig, maar is de laatste weken weer op schot met twee doelpunten in vier duels. Aan de kant van Benfica zien we naast Schmidt met Frederik Aursnes nog een oud-Eredivisionist aan het werk. De Noorse middenvelder werd in de zomer opgepikt bij Feyenoord.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2023/02/14/3555533-72419828-2560-1440.jpg)
Noa Lang is weer een vaste basisklant bij Club Brugge.
Foto: Getty Images
Vermoedelijke opstelling Club Brugge: Mignolet; Clinton Mata, Mechele, Hendry, Meijer; Vanaken, Rits, Onyedika; Buchanan, Yaremchuk, Lang.
Vermoedelijke opstelling Benfica: Vlachodimos; Bah, Silva, Otamendi, Grimaldo; Luis, Chiquinho; Mario, Rafa, Aursnes; Guedes.
Geen Madueke tegen Dortmund
Chelsea kent een vervelend seizoen in de Premier League. De ploeg van Hakim Ziyech staat op de tiende plaats in de competitie, maar in de Champions League verloopt het een stuk beter. Chelsea eindigde als groepswinnaar in groep E en treedt met de nieuwe aanwinsten João Félix, Enzo Fernández en Mykhailo Mudryk aan tegen Borussia Dortmund.
Noni Madueke - die tijdens de winterstop voor 35 miljoen euro overkwam van PSV - moet zijn Champions League-debuut nog even uit zijn hoofd zetten. De vleugelaanvaller werd net als de andere aanwinsten Benoît Badiashile, Malo Gusto, Andrey Santos en David Datro Fofana niet ingeschreven voor de tweede fase van het kampioenenbal.
Haller terug op favoriete podium
Bij Borussia Dortmund keerde Sébastien Haller terug op het veld als voetballer. De spits werd afgelopen zomer gekocht van Ajax, maar werd kort daarna gediagnosticeerd met teelbalkanker. De Ivoriaan keerde eind januari terug in de Bundesliga tijdens een competitieduel met Augsburg.
Twee weken later maakte Haller zijn eerste officiële doelpunt sinds zijn rentree. Tegen Freiburg kopte de spits de 3-1 tegen de touwen na een prachtige voorzet van Raphaël Guerreiro. Haller keert woensdagavond terug op het toernooi waar hij vorig seizoen voor Ajax elf keer trefzeker was.
/origin-imgresizer.eurosport.com/2023/02/15/3557150-72452168-2560-1440.png)
'For a lot of people!' - Haller says his goal was for more than just him
Video credit: Eurosport
Vermoedelijke opstelling Borussia Dortmund: Kobel, Ryerson, Süle, Schlotterbeck, Guerreiro; Brandt, Bellingham, Can, Reus, Adeyemi; Haller.
Vermoedelijke opstelling Chelsea: Kepa; James, Azpilicueta, Thiago Silva, Chilwell; Loftus-Cheek, Fernández; Mudryk, João Félix, Ziyech; Havertz.
Waar volg je het sportnieuws?
Al het sportnieuws van voetbal tot wielrennen en van snooker tot biatlon volg je hier bij Eurosport.
Gerelateerde onderwerpen
Advertentie
Advertentie